Aktuality A-tým

Poruba podlehla Michalovcům a ty tak slaví triumf v Interlize

5.4.2014, 20:20

Do zápasu vstupily lépe hostující házenkářky a vybudovaly si slibný náskok čtyř až pěti branek. Michalovce byly v útoku velice produktivní a naopak domácí Sokol se v útoku velice trápil. Poté se ovšem obraz hry vyrovnal a svěřenkyně trenéra Beňadíka náskok Iuventy dotahovaly. V poločase z toho bylo v uvozovkách jen dvoubrankové vedení Slovenek.

Ovšem kdo by čekal, že Poruba vlétne ve druhé půli na svého rivala, ten by se zmýlil. Iuventa dále zvyšovala náskok a dávala snadné branky z křídelních prostor. Poruba nenašla recept na dobře organizovanou obranu v čele s brankářkou Gubikovou. Iuventa Michalovce tak po předchozích dvou stříbrných pozicích vítězí ve WHIL a poslední domácí zápas s Jindřichovým Hradcem bude více méně oslavou sladkého triumfu. Zato Poruba si v tabulce nepolepšila a patří ji aktálně šestá příčka.

Hlasy trenérů po utkání:

Ján Packa (Michalovce):
„Jsem velice potěšen z toho, že jsme vyhráli právě tady v Ostravě. Nevyhráli jsme tady dlouhou dobu a byl to velice složitý zápas. Spíše ovšem ne toho taktického hlediska, ale z toho důvodu, že jsme museli potvrdit první místo. Z vlastní zkušenosti vím, že to není lehké. Děvčatům jsem řekl, že nesmíme podcenit soupeře a zápas s tím, že doma porazíme Jindřichův Hradec. To je samozřejmě stoprocentní, že Hradec by nám nedělal žádný problém. Chtěl jsem ovšem mužstvo namotivovat tak, aby celý týden bylo lehce pod tlakem a nastavil jsem tomu mikrocyklus. Abychom zde vyhráli a potvrdili prvenství v Interlize. Myslím si, že to bylo jednoznačné a ukázali jsme lepší hru než domácí. Byli jsme připravení na jejich útok a v útoku jsme předváděli pestrou házenou. Těžko se jim to bránilo a já jsem spokojen s vítězstvím. Slavia porazila Most, takže tam už není si myslím co řešit.“

Ján Beňadík (Poruba): „Těžko se mi to hodnotí, protože když to zjednoduším, tak není moc co hodnotit. Hráli jsme bez nějaké koncentrace, bez hlavy. Bez nasazení a ochoty porvat se o pořádný výsledek to jednoduše nejde. Zbytečně můžeme řešit nevím co všechno, dělat videa a mít to všechno naservírované. Ale pokud tam není zodpovědnost za výkon, tak bez toho to nejde. Hráli jsme bez tlaku. Říkali jsme si přitom, že budeme hrát tak, abychom si zahráli. Tři týdny jsme nehráli zápas, některé zraněné hráčky i déle. Šlo nám o tom, abychom se dobře sehráli s dobrým soupeřem a posunuli to lehce dále. A použili jsme to jako přípravu na play-off. Nepoužili jsme to nijak, nepomohlo nám to. Horší než na tréninku, opravdu. Katastrofální přístup s katastrofálním výkonem. O výsledku se nebavím, protože ten vypovídá sám za sebe.“

DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 24:32 (12:14)

Branky: Hrbková 9, Mýlková a Adámková po 4, Šviráková, Minarčíková a Uhráková po 2, Tomašechová 1 – Szöllösiová 8, Tobiašová 7, Kiridžićová 6, Trehubova 5, Kovaličková 4, Rebičová 2. Rozhodčí: Michal Hanák, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Diváci: 280 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová – Mýlková, Lešková, Tomašechová, Šviráková, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Revajová, Uhráková. Trenér: Ján Beňadík.

Iuventa Michalovce: Gubiková, Zyková, Medveďová – Kiridžićová, Holešová, Szöllösiová, Kostelná, Rebičová, Habánková, Tobiašová, Wollingerová, Trehubova, Kovaličková. Trenér: Ján Packa.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně