Aktuality A-tým

Ján Beňadik tipuje, že jeho tým v Interlize skončí čtvrtý

3.4.2014, 10:11

Házenkářský klub DHC Sokol Poruba je dvě kola před koncem mezinárodní Interligy smířený s tím, že se mu nepodaří obhájit zisk bronzu z minulé sezony. A to i přesto, že teoretická naděje na umístění na konečném třetím místě stále existuje. „O možnost reálně bojovat o medaili jsme se připravili už dříve, třeba porážkou v Olomouci. Tahle ztráta z poslední doby byla zbytečná," říká kouč Poruby Ján Beňadik , který bere poslední dva duely v soutěži (doma Michalovce a venku Senec) jako idální přípravu na české play-off. V něm se Poruba v semifinále, hraném na tři vítězné zápasy, střetne s Mostem nebo pražskou Slavií.

Ve sportu se čas od času udá i zázrak. Pořád teoreticky existuje možnost, že by Poruba mohla získat bronz. Kolik procent tomu osobně dáváte?
Abych byl upřímný, tak já ani holky se tím vůbec nezaobíráme. Už to není v našich rukou, takže to ani moc nemá cenu. Je zbytečné o tom spekulovat a říkat, co by se stalo kdyby... Díváme se na sebe a chceme se, co možná nejlépe, připravit na play-off. A to nejen po herní, ale také taktické stránce. Stejně jako v posledních zápasech, i nyní dáme větší prostor mladším hráčkám. Nastoupí prostě jen zcela zdravé hráčky.
Tak jinak. Na kterém místě podle vás Poruba v Interlize skončí?
Já to vidím tak, že skončíme čtvrtí. A to tedy v případě, že poslední dva zápasy vyhrajeme, což určitě je v našich silách. Všechno navíc bude příjemné překvapení. Ale já tím umístěním nejsem zklamaný. A to hlavně proto, že jsme se v létě rozhodli kádr omladit a s něčím podobným jsme počítali. Holky ale odehrály v sezoně řadu výborných zápasů a potvrdily, že Poruba patří ke špičce v této soutěži. V řadě zápasů jsem byl na tým právem hrdý.
Zápas s takřka jistým vítězem Interligy z Michalovců je pro klub obrovská výzva. A nic na tom nemění asi ani skutečnost, že Poruba už v očích mnoha lidí ztratila motivaci.
My motivaci máme, a velkou, to bych chtěl zdůraznit. To, že jsme dali v zápasech se Zlínem a v Písku větší prostor mladým hráčkám, neznamená, že bychom závěr Interligy vypouštěli. Oba zápasy byly pro mladé holky z týmu hodně poučné. V zápasech jsme prakticky pořád vedli a nakonec i vyhráli. To je pro ně obrovské povzbuzení do další práce v tréninku.
Mluvíte asi hlavně o Tereze Chovancové, která vstřelila v Písku sedm branek...
Ano, ale nejen o ní. Poprvé jsme v Interlize vyzkoušeli i dorosteneckou reprezentantku Varmužovou, která taky ukázala obrovský potenciál. S těmito holkami musíme nadále trpělivě pracovat. Jiná cesta pro DHC Sokol Poruba není.
Jak je tým připravený na očekávané play-off, ve kterém se rozhodne o českém mistrovi?
Já věřím, že dobře (úsměv). Vyřazovací boje začínají za tři týdny. Stále máme ještě dostatek prostoru a času, abychom se připravili. Ten cíl je pro nás jasný: zisk medaile a hlavně to, abychom byli po posledním utkání v sezoně spokojení. Reprezentační přestávku jsme využili k nabrání nebo spíše lépe řečeno k oživení fyzičky. Hodně času jsme strávili mimo halu, protože jsme chtěli, aby si holky trochu od házené odpočinuly. Běhali jsme v parku, chodili do posilovny a tréninky jsme zpestřili i různými hrami.
V sobotu vás doma čekají od 18 hodin Michalovce, které mohou v případě zisku bodu už slavit prvenství v Interlize. Co k výkonům Iuventy vůbec říkáte?
Je to družstvo, kterou svou šířkou i kvalitou kádru představuje absolutní špičku v soutěži. A to třeba i tím, jak kvalitní mají v týmu legionářky. Tým dokázal v přímém souboji vyhrát v Mostě, a prvenství v Interlize si proto zaslouží. My jsme odehráli v Michalovcích (27:28) více než vyrovnaný zápas, ale ani na zisk bodu nám to tehdy nestačilo. Myslím, že jsme tehdy byli lepší než domácí, bohužel to nestačilo. O motivaci mého týmu ale strach nemám a znovu opakuji, že lepší přípravu na play-off jsme si ani nemohli přát.

(Moravskoslezský deník - Aleš Uher)

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně