Aktuality A-tým

Ján Beňadik: Závěr Interligy bereme i jako přípravu na play off

5.3.2014, 15:18


Házenkářky DHC Sokol Poruba už nemají obhajobu bronzových medailí v mezinárodní Interlize ve své moci. „Na závěr soutěže se díváme reálně, zpátky do hry o medaile by nás dostaly jen nečekané zaváhání největších rivalů. To ale neznamená, že nemáme o co hrát. Závěr Interligy bereme už jako ideální přípravu na české play off, kde budeme chtít uspět," uvedl před pátečním zápasem se Zlínem kouč Poruby Ján Beňadik.

Počítá s tím, že v nejbližších dvou zápasech (doma Zlín, venku Písek) dostanou volno hráčky, které nejsou zdravotně v pořádku. „Je to ideální možnost, aby holky zranění doléčily a potom se připravily na vrchol sezony," uvedl Ján Beňadik.

Zápasy v Interlize mu jasně ukázaly, na čem musí tým nejvíce pracovat. „Musíme se vyvarovat herních výkyvů, které nás během ledna a února potkaly. Stačí jen připomenout diametrálně odlišné výkony v Hööru a v Olomouci nebo doma proti Slavii a následně v Šaľe," připomněl Beňadik.

Věří, že tým v českém play-off zúročí zkušenosti z účasti v Challenge Cupu, ale také Interligy. „Musíme si z celé sezony vzít to dobré a pozitivní. Je třeba taky říct, že řadu zápasů jsme odehráli ve velkém stylu. A vždy vše vycházelo z agresivní obrany a stoprocentního přístupu všech hráček. Na to musíme v závěru sezony stavět," dodal Beňadik.

Páteční zápas v hale Sarezy začíná v 18 hodin a ostravští fanoušci se mohou těšit i na dvě známé hráčky, které pomohly Porubě k zisku mistrovského titulu. Barvy Zlína totiž hájí Šárka Marčíková a také slovenské legionářka Alžbeta Tóthová.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně