Aktuality A-tým

Poruba to v Šaľe nezvládla, prohrála o devět branek

28.2.2014, 20:04


Házenkářky DHC Sokol Poruba si pořádně zkomplikovaly cestu za ziskem medaile v mezinárodní Interlize, když v pátek prohrály v Šaľe 27:36.

Ostravské házenkářky propadly hlavně v prvním poločase, kdy si domácí celek vypracoval devítibrankový náskok. Ten už Šaľa nepustila a získala cenné dva body.
Trenér Poruby Ján Beňadik byl po zápase hodně smutný. A to hlavně proto, že jeho tým nedokázal navázat na poslední domácí výkon proti Slavii. „Pokud si to holky nesrovnají v hlavách, tak nemůžeme pomýšlet na zisk medaile v mezinárodní Interlize ani v českém play off. Takové výkyvy ve výkonech prostě mít nemůžeme. Zápas i herní projev v prvním poločase byl hodně podobný tomu, jakým jsme se prezentovali při porážce v Olomouci," poznamenal Beňadik.
Mrzel ho hlavně špatný přístup k utkání. „Ten se pak odrazil ve výkonu i hře v prvním poločase, kde jsme si nepomáhali v obraně. A nebyli ani tak agresivní, jak jsme si před zápasem řekli. Bez toho budeme takové zápasy jen těžko vyhrávat," pokračoval Beňadik.
Nechtěl se na nic vymlouvat. „Byla reprezentační pauza a tým tak netrénoval kompletní. Ale my jsme to věděli dopředu a připravovali se na to. Proti Slavii udělaly holky pět technických chyb, dneska jich vyrobily takřka dvacet," kroutil hlavou Beňadik.
Jestli v něčem viděl pozitivum, tak ve výkonu ve druhém poločasu. „Tam jsme se vrátili do utkání, které bylo ještě pár minut před koncem otevřené. Náskok domácích jsme stáhli na pět branek (21:26, 24:29), ale navíc jsme už neměli. Domácí jsme si prostě neměli nechat v prvním poločase takhle nechat odskočit," dodal Beňadik.

Hodně zklamaný z výkonu Poruby byl i manažer týmu Libor Adámek, který páteční večer v Šaľe bude podle svých slov ještě dlouho rozdýchávat. "Z mého pohledu byl přístup i výkon týmu ještě horší než v Olomouci. Absolutně nechápu to, když Lucie Uhráková dře a bojuje doslova na krev, navíc riskuje své zdraví, a některé jiné hráčky k tomu přistoupí tak, jak přistoupí. Tomu prostě nerozumím a, abych byl upřímný, ani rozumět nechci," zlobil se Libor Adámek. "Na některých hráčkách není a nebylo vidět, zda chtějí za Porubu hrát a porvat se o výsledek. A to je pro mě nepřípustné. Podle toho si taky zařídíme. Více k tomu říkat nechci, protože si vše vyřídíme v naší kabině," dodal Adámek.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 36:27 (20:11). Branky: Bíziková 14, Szarková 8/1, Demajová 4 - Uhráková 9, Hrbková 9, Rechtorisová 3, Šviráková 2, Mýlková 1, Tomašechová 1, Adámková 1, Poznarová 1.
HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Bujnochová, Trochtová, Klučková, Bíziková, Kodajová, Kováčová, Pócsíková, Haládiková, Demajová, Darázsová, Tulipánová, Szarková, Súkenníková, Sláviková, Krebs.
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Mýlková, Lešková, Tomašechová, Šviráková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčiková, Polachová, Bělohobková, Révajová, Uhráková.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně