Aktuality A-tým

Hvězda utkání se Slavii? Jednoznačně gólmanka Markéta Doláková!

23.2.2014, 13:09

Podaly jsme týmový výkon a měly lepší nasazení, říká po výhře nad Slavií Markéta Doláková
Poruba na domácí půdě převálcovala Slavii Praha o dvanáct branek a oporou v brance Sokola byla Markéta Doláková, jenž pochytala spoustu vyložených šancí slávistických střelkyň.


Markéto, po prohře v Olomouci jste proti Slavii podaly vynikající výkon. Kde hledat příčiny takovýchto dvou rozdílných zápasů?
Olomouc už bych neřešila, tam jsme měly celkově herní kolaps. Řekly jsme si, že na tento zápas musíme rychle zapomenout a soustředit se na další utkání. Udělaly jsme dnes maximum, i když je pravda, že jsme chtěly vyhrát o třináct branek. Celkově to ovšem byl úplně jiný tým, jiný zápas a tím se i mě lépe chytalo. V útoku se nám dařilo, dávaly jsme poměrně snadné branky. Holky super bránily, v tom byl hlavní rozdíl mezi oběma celky.


Ve kterých herních činnostech jste Slavii nejvíce předčily?
Slavii se dnes nedařilo ani v obraně a ani brankářky je příliš nepodržely. Slavii jsme předčily hlavně v nasazení a měly jsme podle mne stmelený kolektiv a podaly výborný kolektivní výkon. Prostě fungovalo všechno jinak než v Olomouci, pomáhaly jsme si jak v obraně, tak i v útoku. Byly jsme v pohybu a nabíhaly jsme si do brankových šancí.


Čím to bylo, že se vám povedly vstupy do obou poločasů?
Nevím, asi jsme chtěly vyhrát více než Slavia. Nechci říkat, že jsme to v Olomouci podcenily, že když se nám podařily zápasy se Švédkami, že porazíme všechny. Prostě jsme hrály o dost lépe a výhra nás nesmírně těší. Ukázaly jsem, že máme soudržný celek, který umí porazit každého.

V tabulce jste se sice dotáhly na Slavii, ovšem budete se asi chtít posunout ještě výše, abyste měly lepší pozici pro play-off. Je to tak?
Máme teď těžší soupeře než Slavia, ale uvidíme. Bude asi rozhodovat i skóre, ale samozřejmě do konce je ještě pět zápasů, takže se vynasnažíme, abychom měli do play-off nejlepší pozici jaká půjde. Je škoda, že nám dnes chyběl jeden gól k lepšímu vzájemnému skóre se Slavií, to by také mohlo rozhodovat.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně