Bojovnost a elán Poruby na kvalitu Michalovců nestačily

18.11.2010, 22:06

Jasně nejlepší celek v dosavadním průběhu mezinárodní Interligy zavítal ve čtvrtek večer do Polanky, kde domácí DHC Sokol Poruba v předehrávaném utkání 13. kola podlehl HK Iuventa Michalovce 30:39 (15:20).

Domácí celek se po sobotní porážce s ŠKP Bratislava zlepšil ve všech směrech, což bylo patrné od samotného úvodu utkání. V něm ale nováček soutěže doplatil na neproměňování vyložených šancí. Jen kapitánka Romana Tomečková v úvodních minutách nechala dvakrát vyniknout gólmanu Gubikovou.

To zkušený soupeř s Michalovců využil a rychle si získal rozhodující náskok. Michalovce se prosazovaly po rychlých brejcích, ale také střelami z dálky. Výborně hrála především Bachyrievová, Polláková nebo Obšatníková.

Poruba ani za rozhodnutého stavu ve druhém poločase zápas nezabalila a rvala se o přijatelný výsledek. Rozjeté Michalovce navyšovaly náskok a v jednom okamžiku vedly už o dvanáct gólů (23:35). Poruba ale zabojovala a v poslední desetiminutovce náskok soupeře stáhla na rozdíl devíti branek.

DHC Sokol Poruba - HK Iuventa Michalovce 30:39 (15:20)

Branky: Hrbková 7, Selucká 7, Richvalská 5/3, Mýlková 4, Tomečková 3, Adámková 2, Marčíková 2 - Obšatníková 8/4, Bakhyrieva 7/2, Kalaninová 6, Polláková 6, Hollá 4, Szöllösiová 3, Bačíková 2, Tobiašová 1, Hvostašová 1, Wolingerová 1.

Rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D. Vyloučení: 4:3. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Diváci: 210.

Sled branek:

0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:7, 4:7, 4:9, 5:9, 5:10, 6:10, 6:11, 7:11, 7:13, 8:13, 8:15, 11:15, 11:16, 13:16, 13:18, 14:18, 14:19, 15:19, 15:22, 16:22, 16:24, 17:24, 17:26, 18:26, 18:27, 19:27, 19:28, 21:28, 21:32, 22:32, 22:35, 23:35, 23:36, 28:36, 28:37, 30:37, 30:39

Sokol Poruba: Doláková (Roháčková) - Richvalská, Tomečková, Marčíková, Mališová, Selucká, Adámková - Koláčková, Mýlková, Lešková, Hrbková, Mrózková.

Michalovce: Kudročová (Gubíková) - Trehubová, Hollá, Polláková, Kalaninová, Obšatníková, Szöllösiová - Bakhyrieva, Bačíková, Tobiašová, Hvostašová, Wolingerová.

Hlasy trenérů:

Dušan Daniš (Michalovce): „My jsme utkání brali i jako ideální přípravu na nedělní zápas na Slavií. Počítali jsme i s tím, že po náročné cestě můžeme mít problémy. Dostali jsme se rychle do pětigólového vedení, které jsme dokázali udržet. Ve druhém poločase jsme dali šanci hráčkám z lavičky a domácí snížili. Ale i tak Poruba hrála variabilní házenou a skutečně byla zdatným soupeřem."

Aleš Chrastina (Sokol Poruba): „Michalovce byly nejtěžším soupeřem, který k nám během podzimu zavítal. O lepší výsledek jsme se připravili technickými chybami a spoustou neproměněných střeleckých pozic, které by gólem končit měly. Soupeř nás naopak trestal z protiútoků."