Aktuality A-tým

Zklamaná Petra Adámková: Takhle vypadnout je frustrující

10.2.2014, 10:53

Hodně zklamaná a smutná opouštěla sportovní halu ve švédském Hööru pivotmanka Poruby Petra Adámková. Její celek byl blízko postupu do čtvrtfinále Challengu Cupu, který ale týmu utekl doslova mezi prsty. „Takhle vypadnout je hodně frustrující, rozhodl jeden gól," povzdechla si v rozhovoru pro Moravskoslezský deník Petra Adámková.

Co, kromě méně vstřelených branek na soupeřově palubovce, podle vás vyrovnaný souboj rozhodlo?

Jednoznačně domácí zápas, který jsme měly vyhrát. Na tom jsme se s holkami v kabině hned shodly. Vedly jsme o šest branek a už to neměly pustit. Tam nám postup utekl, protože i v odvetě se jasně ukázalo, že jsme na ně měly.

Po postupu jste v posledním útoku sahaly, byly jste hodně blízko...

Na „kdyby" se nehraje, my prostě ten postupový gól nedaly. V odvetě se nemáme za co stydět. Celý týden jsme se připravovaly na to, že ve Švédsku musíme vyhrát, což se nám nakonec podařilo, ale bohužel to nestačilo. Jsme zklamané a smutné, ale musíme si z těch zápasů vzít to pozitivní.

Byly zápasy doopravdy tak jiné, než jaké zažíváte v Interlize?

To rozhodně, s československými celky se známe, už nás tam nic moc nepřekvapí. Tady jsme se poznávaly až v průběhu utkání, navíc jsme se na konfrontaci se švédským celkem těšily.

Hodně jste se v obraně potkávala s největší hvězdou Hööru Jasminou Djapanovičovou. Jak složitě se bránila?

Byla to opora soupeřova celku, to musíme uznat (v obou zápasech vstřelila osm branek pozn. red.). Ale když jsme se na ni zaměřily a nenechaly jí prostor a rychle k ní přistupovaly, tak se bránit dala. Moc se do nějakých kliček a útočných akcí nepouštěla.

Stejně jako loni v EHF Cupu s Astrachaní jste také nyní vypadly hned v prvním kole. Dají se soupeři srovnat?

Při vší úctě k Hööru tak Astrachaň byla ještě o stupeň výše, měly tam mnohem více zkušených hráček. Švédský Höör měl taky mladý tým, dalo se přes něj postoupit.

Hodně jste zapracovaly na obraně...

Myslím, že bychom se mohly v obraně ještě zlepšit. A souhlasím s tím, že tento způsob hry musíme přenést i do interligových zápasů.

Opět jste se dostala do reprezentace. Jak se na sraz národního celku těšíte?

Moc, čekala jsem na pozvánku už dlouho. Věřím, že nezklamu a trenéry přesvědčím, že do týmu patřím.

Pomůže vám i poslední pohárová zkušenost?

Jasně se zase ukázalo, že bez pohárových utkání se těžko můžeme zlepšovat. Já věřím, že naši hru ještě vylepšíme, musíme.

(Moravskoslezský deník)

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně