Aktuality A-tým

Ohlasy po odvetě osmifinále Challenge Cupu ve švédském Hööru

8.2.2014, 10:42

Hlasy po utkání:
Libor Adámek (manažer Poruby):
"Konečný výsledek je pro nás krutý. Nicméně z palubovky odešly holky se vztyčenou hlavou. Tým ukázal obrovskou vnitřní sílu. Pět minut před koncem prohrával 19:21, což v konečném důsledku znamenalo, že nám k postupu chybělo vstřelit čtyři branky a žádnou nedostat. Přesto se nám to málem povedlo. Poslední zákrok domácí brankářky nás stál postup."

Lucia Uhráková (střední spojka Poruby): "Takové vyřazení hodně mrzí. Hlavně, když si uvědomíme to, že jsme nepostoupily jen díky více inkasovaným brankám z domácího utkání. Tam jsme ale o postup přišly, vedly jsme o šest gólů a měly nakonec náskok udržet. Neříkám přímo o šest, ale v pohárových zápasech prostě musíte o dva nebo tři góly takové duely uhrát. Na druhé straně bych chtěla zdůraznit, že se za odvetný zápas rozhodně nemusíme stydět. Bojovaly jsme až do konce, dokonce měly útok na to, abychom daly ten postupový gól. Bohužel nám to nevyšlo, ale takový je prostě sport a házená. Byla to obrovská zkušenost, vždyť jsme odehrály dva vyrovnané zápasy se špičkovým švédským klubem. Je škoda, že tak těžké pohárové zápasy nehrajeme častěji. I proto je škoda, že nepostupujeme dále. Na druhé straně věřím, že tyhle zkušenosti přeneseme do dalších zápasů v interlize. Rozhodně si z toho musíme vzít to pozitivní."

Ján Beňadik (trenér Poruby): "Postup jsme si prohráli v prvním utkání v Ostravě, kdy jsme přišli o náskok šesti branek. Tam jsme se nevyvarovali dvou hluchých herních výpadků, kterých soupeř využil. V odvetě jsme podali velice bojovný výkon, od kterého se musíme odrazit do dalších zápasů v sezoně. Jasně se ukázalo, jak jsou pohárové utkání důležité pro další růst hráček. Jsem přesvědčený o tom, že s interligovými soupeři bychom doma náskok šesti branek neztratili. O tom ale pohárové duely jsou. V odvetě jsme dobře pracovali v obraně. Nyní musíme takový trend udržet v dalších zápasech a je přitom jedno proti komu budeme hrát. V tréninku se zaměříme i na rychlé protiútoky, protože z tak agresivní obrany musíme v ofenzívě více vytěžit."

Niklas Harris (trenér Hööru): „Oba zápasy nabídly zajímavou a dramatickou házenou a svou úrovní se hodily spíše do semifinále této soutěže. Škoda, že se tyhle celky potkaly už nyní."

Petra Adámková (pivotmanka Poruby): „Takhle vypadnout je hodně frustrující, rozhodl jeden gól. O postupu rozhodl domácí zápas, který jsme měly vyhrát. Na tom jsme se v kabině hned shodly. Vedly jsme o šest branek a už to neměly pustit. Tam nám postup utekl, protože i v odvetě se jasně ukázalo, že jsme na ně měly. V odvetě se nemáme za co stydět. Celý týden jsme se připravovaly na to, že ve Švédsku musíme vyhrát, což se nám nakonec podařilo, ale bohužel to nestačilo. Jsme zklamané a smutné, ale musíme si z těch zápasů vzít to pozitivní."

Luboš Pala (masér Poruby): „Holky bojovaly, jako lvice. Jsem na ně hrdý. Nepostoupil lepší, ale šťastnější celek."

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně