Vyřazení po tuhém boji! H65 Höör - DHC Sokol Poruba 22:23

8.2.2014, 10:37

Házenkářky DHC Sokol Poruba v Challengu Cupu končí. V sobotu ale odehrály ve Švédsku skvělý zápas, který nakonec vyhrály o gól 23:22. Z postupu se radoval domácí celek, který v Ostravě zvítězil také o branku (25:24). Postupovým kritériem bylo totiž více vstřelených branek na soupeřově hřišti.

Také odveta nabídla zajímavou a vyrovnanou házenou. Švédky těžily hlavně z rychlých protiútoků, porubské házenkářky zase z větší bojovnosti a agresivnější obraně. Úvod patřil Porubě, která se dostala do dvoubrankového vedení 6:4, ale vzápětí o něj přišla. Podobný scénář se opakoval i za stavu 9:7 ve prospěch svěřenkyň trenéra Jána Beňadika, kterým nebylo v prvním poločase souzeno odskočit do výraznějšího trháku.

Domácí Höör pak využil střeleckého výpadku soupeře a po sérii tří branek šel poprvé v utkání do vedení 10:9. Porubské házenkářky se ale nevzdávaly a ještě do poločasu skóre jednou vyrovnaly 12:12, ale nerozhodný výsledek se jim nakonec udržet nepodařilo, do šaten se tak šlo za stavu 14:12 ve prospěch domácího Hööru.

Ten hned v úvodu druhé půle náskok ještě navýšil a dostal se do luxusního čtyřbrankového vedení 16:12. Pak ale domácí kouč prostřídal sestavu a bojovné Porubě se opět podařilo deset minut před koncem vyrovnat na 17:17. Vzhledem k nízkému skóre bylo jasné, že Poruba musí k postupu vyhrát o dva góly.

V dramatické koncovce Poruba dvě minuty před koncem vedla 22:21 a domácí kouč si vzal oddechový čas. Pak šla Poruba do vedení 23:22 a navíc ubránila útok domácího celku. Na poslední postupový gól chybělo Porubě deset vteřin, k zakončení se dostala Pavla Poznarová, které se už ale gólmanku Hööru překonat nepodařilo.

Osmifinále Challenge Cupu:

H65 Höör - DHC Sokol Poruba 22:23 (14:12), první zápas 25:24 postupuje Höör. Branky: Djapanovič 8, Lindberg 4, Wall 3, Sandell 2, Roxa 2, Jennie Linnel 2, Jonna Linnell 1 - Poznarová 5, Uhráková 5, Hrbková 5, Adámková 4, Šviráková 3, Mýlková 1. Rozhodčí: R. Geraets, P. Geraets (oba Niz.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 364.

H 65 Höör: Rydeová, Wibergová - Johanssonová, Rasková, Andrejicová, Linnellová Jonna, Sandellová, Roxaová, Lindbergová-Johanssonová, Linnellová Jennie, Wallová, Dobaková Ocsková, Djapanovičová, Bidstrupová. Trenér: Fredrik Jansson.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková - Mýlková, Lešková, Šviráková, Polachová, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Bělohoubková, Uhráková. Trenér: Ján Beňadík.