Aktuality A-tým

Nic není ztraceno o postup budeme bojovat, říká Michaela Hrbková

2.2.2014, 0:45


Nejlepší střelkyní utkání byla v duelu Sokola Poruba se švédským Höörem blonďataá šutérka Michela Hrbková. Ta se prosazovala zejména v prvním poločase, ale v tom druhém stejně jako celý tým DHC tempo neudržela a do odvety tak jede Poruba do Švédska s jednobrankovým mankem.

Míšo, na začátku druhého poločasu jste vedly už o šest branek. Proč jste nakonec utkání nedotáhly do vítězného konce?
To bych také ráda věděla. (úsměv) Asi jsme neudržely tempo zápasu po celou dobu a takovou tu koncentraci. Jsou to takové naše oblíbené výpadky, které se nám bohužel stávají. Polevily jsme v obraně a soupře toho dokázal využít. To k tomu asi taky přispělo a byly jsme trochu nervózní. Svazovalo nás, že jsme vedly o šest branek a najednou náskok ztratily. Nakonec jsme to už nedotáhly a prohrály o jeden gól. Porážka nás mrzí, ale není důvod být z toho zklamaná nebo zdrcený. Ve Švédsku se hraje odveta a my jsme dneska jasně viděly, že na ně máme. Jen musíme dobře bránit celých šedesát minut. To je hlavní cíl do druhého utkání.

Jak moc velký rozdíl to byl oproti interligovým utkáním?
Určitě to bylo o poznání rychlejší a náročnější hlavně psychicky. Musely jsme dohánět v závěru ztrátu a myslet na to, že hrajeme ještě odvetu ve Švédsku. Chtěly jsme uhrát lepší výsledek, ale přeci jen pořád prohra o jeden gól je přijatelný výsledek. Můžeme tam uhrát ještě lepší výsledek, jelikož teď se s nimi více známe a budeme se moci na ně za ten týden připravit. Půjdeme do toho dalšího zápasu úplně jinak.

Co vám dělalo dnes nejvíce problémů? Ve druhém poločase agresivnější a lepší obrana soupeře? Moc jste se pak do střelby nedostávala ...
Z obrany pak ve druhém poločase vycházely hodně, to je pravda. V první půli jsem si mohla dělat prakticky, co jsem chtěla. Ve druhém poločase kdykoliv jsem dostala míč a byla jsem v pozici, kde se dalo střílet, hned na mě byla přilepená hráčka a dostala jsem ránu. Určitě zpřísnily obranu a pak to šlo hůř. My se z toho nesmíme s prominutím podělat a být ještě odvážnější, nebát se. Poctivě si připravovat góly a jít do toho. Je jasné, že odveta bude zase hlavně o obraně.
Jak jste nakonec spokojena s výsledkem po průběhu, kdy jste vedly už o šest branek? Asi se uvidí až po odvetě, že?
Doufám, že nám to nebude v odvetě chybět. Chceme postoupit dále a určitě se tam porveme o postup. Myslím si, že ještě není vůbec nic ztraceno a můžeme se na ně dobře připravit. Věřím, že budeme pokračovat v tom, co jsme hrály první poločas.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně