Rozhodne se až ve Švédsku! DHC Sokol Poruba - H65 Höör 24:25

1.2.2014, 20:04

Házenkářky DHC Sokol Poruba prohrály úvodní utkání osmifinále Challenge cupu se švédským Höörem 24:25, když neudržely slibný náskok šesti branek z druhého poločasu. Odveta se odehraje 8. února ve Švédsku.

Na začátku druhého poločasu vedla Poruba v prvním utkání osmifinále Challenge Cupu proti švédskému Hööru již o šest branek, přesto se nakonec z vítězství 25:24 radoval celek ze severu Evropy.
Úvodní poločas začal Sokol výborně a dostal se do dvoubrankového trháku. Jenže Švédky poté přidaly a třemi brankami skóre otočily. Poruba v té době ztrácela míče a darovala Höoru rychlé a snadné góly. Svěřenkyně trenéra Jána Beňadika poté přitvrdily v obraně a to dělalo házenkářkám ze severu Evropy velké problémy. Místo gólů začaly diskutovat s rozhodčími a to byla voda na mlýn Poruby. Nejen, že v oslabení DHC srovnalo skóre dvě a půl minuty před koncem poločasu, ale dokonce ještě díky Hrbkové a Poznarové si vybudovalo do šaten náskok tří branek.
Po změně stran se Poruba opět pustila do soupeře a třemi rychlými brankami šla do šestibrankového trháku. Po oddechovém čase hostujícího kouče Fredrika Janssona Švédky zlepšily obranu a to se ukázalo jako klíčové. Domácí házenkářky v závěrečné čtvrthodině vypadly z role a Höör nejprve ztrátu dorovnal a v závěru dokonce šel do vedení. Porubě hodně uškodilo zranění zkušené Lucie Uhrákové, jenž si poranila prst, takže závěr utkání se zabandážovanou rukou sledovala již jen za střídačky. Poruba tedy prohrála úvodní utkání 24:25 a odveta ve Švédsku tak bude hodně náročná, ale rozhodně ne ztracená. Úvodní zápas jasně ukázal, že v silách Poruby rozhodně je, aby nakonec postoupil.

Hlasy trenérů po utkání:
Fredrik Jansson (Höör):
„Myslím si, že to byla pro náš mladý tým velká zkušenost. Celý zájezd na utkání zde do Ostravy se nám povedl. Byl jsem tu naposledy na mistrovství v roce 1990. Zápas byl zajímavý a to nejen pro diváky. Soupeř byl lepší v prvním poločase zejména v útoku a my zaostávali v obraně. Ve druhé půli jsme některé věci změnili, zejména obranná hra se zlepšila. Dařily se nám také rychlé protiútoky, což jsme chtěli hrát. Vážím si toho, že jsme i za výrazného vedení zápas nezabalili a dokázali ho zvrátit."
Ján Beňadík (Poruba): „První poločas jsme hráli velice dobře, plnili jsme si taktické věci, na kterých jsme se dohodli. V prvním poločase jsme měli takových pět nebo deset minut trochu hluchých. Ve druhém jsme ovšem po čtyřiceti minutách vypadli z role. Do té doby vše klapalo, dobrá obrana a přechod do protiútoků. Z toho jsme chtěli těžit, ovšem otočilo se to prakticky za deset minut a v závěru to bylo těžké. To mě samozřejmě mrzí, ale zápas se hraje šedesát minut. Na to se musíme před odvetou připravit. Potvrdilo se, že Höör má kvalitní celek, který ale můžeme porazit. Věřím, že se do odvety zlepšíme a o postup se porveme. I když jsme dneska prohráli o gól, jsme stále v poločase."

Osmifinále Challenge Cupu: DHC Sokol Poruba - H65 Höör 24:25 (15:12), odveta se hraje 8. února ve Švédsku.
Branky:
Hrbková 9, Uhráková 5, Poznarová 3, Rechtorisová a Minarčíková po 2, Šviráková, Adámková a Bělohoubková po 1 - Djapanovičová 8, Sandellová 6, Wallová 4, Jennie Linnellová 3, Lindberghová-Johanssonová 2, Andrejicová a Jonna Linnellová a po 1. Rozhodčí: Mykolaitis, Sniurevičius (oba Litva). Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Vyloučení: 1:0. Diváci: 660.
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Mýlková, Lešková, Tomašechová, Šviráková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Poláchová, Bělohoubková, Uhráková. Trenér: Ján Beňadík.
H 65 Höör: Rydeová, Wibergová - Johanssonová, Rasková, Andrejicová, Linnellová Jonna, Sandellová, Roxaová, Lindbergová-Johanssonová, Linnellová Jennie, Wallová, Dobaková Ocsková, Djapanovičová, Bidstrupová. Trenér: Fredrik Jansson.