Aktuality A-tým

Adámek před startem v Challenge Cupu: Chceme do semifinále

31.1.2014, 10:04

Bude to pro fanoušky házené z Ostravska zase velký svátek. Ambiciózní celek DHC Sokol Poruba vstoupí do evropské pohárové soutěže, když od 18 hodin změří síly v úvodním utkání osmifinále Challenge Cupu se švédským klubem H65 Höör.

Manažer klubu Libor Adámek věří, že porubský celek potvrdí rostoucí formu a za týden (8. února) bude na severu Evropy slavit historický postup. „Loni jsme v EHF Cupu vypadli s ruskou Astrachaní, ale zpětně beru tenhle dvojzápas jako obrovskou zkušenost. Doma jsme uhráli remízu, což byl výsledek, kterého si i po roce nesmírně vážím. Věřím, že nyní holky podají ještě lepší výkony a postoupíme," poznamenal Adámek.

Sám už před sezonou vytyčil jasný cíl. „Nemáme se za co schovávat. Chceme postoupit do semifinále Challenge Cupu, proto prostě musíme dva soupeře vyřadit," poznamenal Adámek. Sám přitom ví, že už proti švédskému Hööru to bude mít Poruba hodně složité. „Ale sám se na konfrontaci se švédskou házenou hodně těším. Jsem zvědavý, jak se s tím vypořádáme," řekl Adámek.

Je rád, že po letním omlazení tým nadále hraje o špici v Interlize. „Nejde ani tak o poslední domácí vítězství s Mostem, kterého si vážíme, ale nijak ho zase nepřeceňujeme. V posledních zápasech se mi líbil nejen náš herní projev, ale také způsob, jakým holky k zápasům přistoupily. Potvrdilo se, že omlazení bylo správné. Ono i v tomhle bude pro nás pohárový souboj se Švédkami hodně poučný, protože Höör má ještě mladší celek než my," připomněl Adámek.

Došlo přitom i na jeho tři roky stará slova, že česká ženská házená musí využít každou příležitost k tomu, aby získávala mezinárodní zkušenosti. „Bez toho se prostě nemáte šanci v Evropě posunout. To, že české kluby zase začaly startovat v evropských pohárech, se ostatně projevilo na ženské reprezentaci, která startovala na evropském i světovém šampionátu. A to převážně s hráčkami z českých klubů," uvedl Adámek.

Sám věří, že také Poruba letos přispěje k vylepšení národního koeficientu, aby mohl nový český mistr startovat v prestižní Lize mistrů.

„Je to určitě sen všech lidí, kteří ženskou házenou u nás děláme. Po loňském triumfu Mostu v Challenge Cupu si dokonce dovolím tvrdit, že v horizontu jednoho nebo dvou let je postup českého klubu do Ligy mistrů vcelku reálný. Českou házenou by to posunulo do elitní společnosti, což by se pozitivně odrazilo na celém sportu. Uvidíme v květnu, kdy se koeficienty uzavírají."

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně