Aktuality A-tým

Markéta Doláková: Proti Švédkám budeme muset ještě přidat

29.1.2014, 8:14

Jednou z klíčových postav DHC Sokol Poruba v sobotním interligovém utkání s Mostem (26:24) byla domácí gólmanka Markéta Doláková. Právě zákroky čtyřiadvacetileté házenkářky výraznou měrou přispěly k tomu, že ostravský celek udržel domácí neporazitelnost a navíc si připsal už jedenáctou výhru v Interlize. „Sama jsem k sobě hodně kritická, takže určitě můj výkon nebyl bez chyb. Ale na druhé straně jsme porazily silný Most, což je obrovský úspěch i velké povzbuzení. V sobotu nás čeká doma úvodní osmifinále Challenge Cupu se švédským Höörem, takže nás tento výsledek určitě správně nabudí. Udržely jsme se na vítězné vlně, což je dobré pro náladu i pohodu v týmu. Fakt z toho máme velkou radost," zdůraznila Markéta Doláková.

Sama se v posledních zápasech dostala do výborné formy, kterou potvrdila právě proti Mostu. „Ale holky mi hodně pomáhaly, výborně bránily, a to se pak vždycky i nám brankářkám chytá lépe. Myslím si, že jsme právě dobrou defenzivou utkání rozhodly. Hodně jsme se na to v posledních týdnech zaměřily a výsledek se dostavil."

V úspěch začala věřit už před druhým poločasem. „V tom prvním to bylo ještě vyrovnané, vedení se přelévalo ze strany na stranu. My si ale v kabině jasně řekly, že musíme ještě zlepšit obranu a zápas strhnout na svou stranu. Z celého týmu jsem cítila velké odhodlání a věřila, že to zvládneme."

Na osmifinálový souboj se švédským Höörem se Markéta Doláková hrozně moc těší. „Kvůli těmto zápasům házenou hrajeme. Bude to zase úplně něco jiného než mezinárodní Interliga. Švédská házená má svou kvalitu a my se na tu konfrontaci hodně moc těšíme. Loni jsme vypadly s ruskou Astrachaní, tak nyní máme velkou motivaci se o postup porvat. Snad se nám to podaří," věří Doláková.

Sama zatím nedokáže sílu švédského protivníka odhadnout. „Příprava na pohárový dvojzápas začne až v týdnu, takže to je těžké odhadovat. Ale každý ví, že švédská házená patří v Evropě k nejlepším. Nic lehkého nás nečeká. Sama jsem už proti Švédkám před třemi roky hrála s národním týmem a tam jsem se přesvědčila, jak jsou silné. Musíme podat ještě lepší výkon než proti Mostu."

Velké cíle si před prvním zápasem porubská gólmanka nedává. „Vždycky se říká, že by bylo ideální si vytvořit co největší náskok před odvetou. Hrajeme doma a myslíme jen na výhru, je nám ale jasné, že k postupu bude za potřebí podat i výborný výkon v odvetě ve Švédsku," přemýšlela Doláková, kterou trochu mrzelo, že Poruba stejně jako v minulé sezoně začíná pohárový souboj doma. „V tom má Höör určitě výhodu, my se s tím musíme vyrovnat."

Utkání DHC Sokol Poruba - Höör začíná v hale Sarezy v Hrušovské ulici v sobotu od 18 hodin.

(Aleš Uher - Moravskoslezský deník)

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně