Aktuality A-tým

Utkání s Mostem mělo evropské parametry, řekla Pavla Poznarová

25.1.2014, 20:04

Porubská spojka Pavla Poznarová se blýskla proti Mostu devíti brankami a výraznou měrou se tak zasloužila o vítězstvím nad silným Mostem. Sokol má před nadcházejícími duely Challenge Cupu proti švédskému Hööru výbornou formu.

Pavlo, utkání proti Mostu jste odehrály výborně a připisujete si další vítězství. Rozhodla dnes precizní obrana podpořená brankářkou Dolákovou?

Myslím si, že první poločas byla taková přetahovaná a oťukávaná z obou stran. Pořád to od nás nebylo ono, trochu jsme se hledaly a nebyly ještě úplně důrazné. Něco jsme si řekly v šatně a zlepšily to. V obraně jsme pak byly hodně důrazné a s tím se o hodně lépe chytalo Markétě. Myslím si, že rozhodla důslednost v hlavních činnostech obrany.

Takže zejména proti Mostu je důležité hrát z pozorné obrany, je to tak?

Proti Mostu je vždy důležité aby se sešly všechny prvky hry. Aby nevynikal jen jeden člověk, ale tým hrál na maximum. To si myslím, že dnes Most nebyl. Nebyl tak důrazný, jak bývá . Vletěly jsme na ně a podařilo nám je porazit, za což jsme moc rády.

I vám osobně utkání sedlo nejen herně, ale s devíti brankami jste byla nejlepší střelkyní utkání ...

Jsem strašně šťastná, že mi utkání vyšlo. Upřímně jsem to ani moc nečekala, protože teď nemám úplně nejlepší období a nejde mi to. O to více jsem ráda, že se mi to povedla. Co je ale jeden zápas v české lize ... Já bych si přála, abych takový výborný výkon předvedla i v nadcházejících evropských pohárech. Tým má stoupající formu a to je moc dobře. Jinak za sebe cítím, že tým mě potřebuje. Nejde jen o branky, ale spíše o celkovou mou hru. Jsem ráda, že jsem ukázala, že týmu umím pomoci. Cítím, že holky na mě spoléhají a nebylo to doteď to pravé ořechové, jak říkáme. Snad budou mé výkony podobné i v dalších duelech.

Takže proti švédskému Hööru byste byla spokojena s výkonem, jaký předvedl váš tým dnes?

Ono švédská a celkově evropská házená je někde úplně jinde. Ale dnešní utkání bych si dovolila tvrdit, že měl i evropské parametry. Hra nahoru dolů, výborné brankářky, střelba z dálky. Opravdu to mělo velice dobrou úroveň. Ovšem švédská házená je zcela jiná. Hodně tam využívají prostory, na což my nejsme úplně zvyklé v české házené. Bude to úplně jiné, budou určitě hrozit ze všech postů. Mají mladý tým a my nesmíme po tomto zápase usnout na vavřínech. Jít a makat dále a zvednout to ještě o kousek výše, jelikož v evropských pohárech je to potřeba.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně