Aktuality A-tým

Ján Beňadík: Odehráli jsme nejlepší poločas v sezoně

22.1.2014, 20:31

Tým trenéra Jána Beňadíka má v těchto dnech náročný program. Po dvou domácích vítězných utkáních s Partizánským a Veselím jej čeká sobotní duel s úřadujícím mistrem z Mostu a příští týden další těžká zkouška v podobě Challenge Cupu.

Jste spokojen po utkání s Veselím nad Moravou výsledkově i herně?

Musím děvčata za dnešní výkon pochválit. Byl to určitě nejlepší poločas, který jsme v této sezoně doma odehráli. Doufám, že na to navážeme v dalším utkání, která nás čeká už v sobotu proti Mostu. Vrátili jsme se v kabině k zápasu s Partizánským a řekli si v kabině, kde byly chyby v závěrečné pasáži. Jsem rád, že všichni jsme pochopili jak to chceme řešit a myslím si, že defenziva byla z naší strany výborná. V útoku také pracujeme jednodušeji a naše hra je markantně jiná, než tomu bylo v předcházejícím období. Snad budeme v těchto výkonech pokračovat.

Nyní vás čeká těžký sobotní duel s Mostem, doufáte v bodový zisk při vaší současné formě?

Myslím, že výkonnost mančaftu je úplně někde jinde, než byla někdy před třemi týdny. Doufám, že to potvrdíme i v zápase s Mostem. Další víkend máme doma pohár se Švédkami a už před sezonou jsme se bavili o tom, že formu budeme směřovat zejména k tomuto období. Nyní musím zaklepat, doufám, že k tomu postupně směřujeme. Pokud podáme s Mostem stejný výkon jako dnes, můžeme pomýšlet na body. Pokud se vrátíme k tomu, co jsme hráli mezi svátky, tak ani náhodou.

Byl výkon přesně ten, po kterém jste volal a přál si jej po svátcích?

Určitě ano a možná jak už jsem říkal, že to byl úplně nejlepší poločas letos. Jednoduše, co jsme si před utkáním řekli, to jsme také plnili. Můžeme na tom stavět. Ale měli jsme i zápasy, které byly výborné a další týden se to rozpadlo jako domeček z karet a mohli jsme stavět opět znovu. Musím to zaklepat, ale můžeme se podle mého ještě nadále zlepšovat. Udělali jsme dobrý krok, ale musíme udělat další krok dále.

Budete děvčatům pouštět video z nepovedeného finále proti Mostu ?

Popravdě já jsem ho ještě neviděl. Nechával jsem si to jako takový bonbónek, abych se nějak nastartoval (směje se). Ale nyní nevím, zvažuji, jestli se raději neodrazíme od těch pozitivních věcí. Co bychom chtěli řešit a co fungovalo z naší strany. Dále tři nebo čtyři rady, čeho se držet v zápase. Ale dělat nějakou delší analýzu dva nebo tři dny před utkáním asi nemá smysl. Zítra dáme zhruba hodinový regenerační trénink. V pátek to samé a budeme to lehce směrovat k sobotnímu utkání.

A výhledově k pohárovému utkání. Je pro vás dobře, že hrajete se silným Mostem a následně Challenge Cup proti švédskému Hööru?

Myslím, že to je ideální průběh když počítám i dnešní předehrávku. Musíme odehrát co nejvíce zápasů a je dobře, že všechny hrajeme doma. Relativně jedeme pořád ve stejném režimu, takže to je asi optimální průběh jaký jsem si představoval.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně