Poruba po skvělém výkonu vysoko porazila Veselí nad Moravou

22.1.2014, 19:48

Házenkářky Sokola Poruba bez problémů přehrály soupeřky ze Slovácka v poměru 29:19. Svěřenkyně trenéra Beňadíka rozhodly o svém vítězství zejména v prvním poločase, kde se jim povedla osmibodová sňůra a vybudovaný náskok Sokolky ještě stihly navýšit. Po závěrečném hvizdu z toho bylo desetibrankové vítězství.

Do zápasu ovšem lépe vstoupil Britterm. Po neproměněné sedmičce Hrbkové v úvodu se trefila Bačíková a exporubská Chrenková ze sedmičky. Veselí tak vedlo překvapivě o dvě branky. Pak ovšem spustilo DHC brankostroj a z osmi střeleckých pokusů v řadě dalo osm branek. Náskok Poruba ještě do poločasu navyšovala a po dělovce Hrbkové do šibenice v poslední sekundě prvního dějství vedly Ostravanky dokonce o třináct gólů.

Druhý poločas byl odehrán vyloženě z povinnosti. Domácí hráčky si udržovaly bezpečný náskok a do pole se dostaly všechny hráčky do pole. Na druhou půli zastoupila Dolákovou v brance Sabina Bártová. Hostující celek ve druhém poločase hru zlepšil, ovšem po nepovedené první půli to bylo na domácí Sokol málo. Poruba tak zvítězila posedmé z osmi utkání a udržuje se tak ve formě před duelem s Mostem a utkáním v Challenge Cupu.

Hlasy trenérů po utkání:

Jozef Hanták (Veselí nad Moravou): „Já zhodnotím zápas jen v krátkosti. Vyhrál dnes zaslouženě domácí tým. Gratuluji kolegovi k vítězství. Hlavně v prvním poločase jsme totálně vybouchli. Vůbec jsme nedodržovali věci, na kterých jsme se domlouvali před utkáním. Každá hráčka si to musí přebrat. Ještě jednou gratuluji soupeři a já jen doufám, že se budeme krok po kroku zlepšovat."

Ján Beňadík (Poruba): „Musím děvčata za dnešní výkon pochválit. Byl to určitě nejlepší poločas, který jsme v této sezoně doma odehráli. Doufám, že na to navážeme v dalším utkání, která nás čeká už v sobotu proti Mostu. Vrátili jsme se v kabině k zápasu s Partizánským a řekli si, kde jsme dělali chyby v závěrečné pasáži. Jsem rád, že všechny holky pochopily jak to chceme řešit a myslím si, že defenziva byla z naší strany výborná. V útoku také pracujeme jednodušeji a naše hra je markantně jiná, než tomu bylo v předcházejícím období. Snad budeme v těchto výkonech pokračovat. Myslím, že výkonnost týmu je úplně někde jinde, než byla někdy před třemi týdny."

DHC Sokol Poruba - HC Britterm Veselí nad Moravou 29:19 (19:6). Branky: Hrbková 7, Minarčíková 5, Revajová 3, Šviráková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová a Poláchová po 2, Mýlková, Tomašechová a Uhráková po 1 - Chrenková a Bačíková po 6, Jandásková, Slováková a Tomečková po 2, Varjassiová 1. Rozhodčí: Martin Kosa, Pavel Šviedernoch. Diváci: 200 diváků.

Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Mýlková, Lešková, Tomašechová, Šviráková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Poláchová, Revajová, Uhráková. Trenér: Ján Beňadík.

Veselí nad Moravou: Nejezchlebová, Zvoničová - Šustková, Jagošová, Varjassiová, Chrenková, Bačíková, Jandásková, Slováková, Vinkárková, Vinyatynska, Tomečková, Fleková. Trenér: Jozef Hanták.