Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby splnily povinnost. Porazily Písek.

16.11.2013, 19:43

Házenkářky DHC Sokol Poruba slaví šestou výhru v Interlize, kterou vybojovaly v sobotním domácím utkání s Pískem. Už v úterý (19 hodin) čeká na svěřenkyně trenéra Jána Beňadika semifinále Českého poháru v Olomouci.

Domácí celek Poruby si poradil s posledním týmem tabulky Sokolem Písek v poměru 28:16. V prvním poločase si Sokol vybojoval náskok pěti branek a to prakticky až do konce zápasu dokázal s přehledem udržet, ba co více, skóre ještě navyšoval. Písečanky se ovšem nevzdávaly a jako poslední tým tabulky hrály vcelku slušně.

Poruba se ujala vedení díky branky Michaely Hrbkové ze sedmimetrového hodu a od té doby si dokázala vybudovat náskok čtyř nebo pěti branek. Toto skóre se prakticky neměnilo a svěřenkyně trenéra Jána Beňadíka si bez problémů hlídaly náskok proti outsiderovi interligové tabulky. Písek se sice snažil, ovšem předloňský mistr byl na jejich síly a do kabin se šlo za poločasového stavu 13:8 pro Sokol Poruba.

Druhý poločas se podobal tomu prvnímu. Přesto Poruba z počátku až zbytečně získávala žluté karty nebo dvouminutové tresty. Písek se tak dostal lehce do hry, ale na více jak tři branky se domácímu týmu nepřiblížil. Prim hrála především brankářka Lenka Roháčková, jenž zlikvidovala několik nebezpečných střel nebo sedmimetrových hodů. V útoku domácího Sokola jako již tradičně vynikala Michaela Hrbková. Povinné tři body tak Poruba získala a dotáhala se tak na čelní týmy WHIL.

Hlasy trenérů po utkání

Jan Slavík (Písek): Gratuluju soupeři k vítězství. S naší hrou jsem až do čtyřicáté minuty spokojen, ovšem v posledních deseti minutách to byl z naší strany totální kolaps a selhání po všech stránkách. Ze začátku nám trvalo, než jsme se sžili s agresivní hrou Poruby. Pak se nám na začátku druhého poločasu povedlo najít recept, ale vydrželi jsme to jen krátce. Všechny naše technické chyby domácí trestaly, takže vyhrály zaslouženě.

Ján Beňadík (Poruba): Můžu říci, že spokojeni můžeme být jen dvěma body a s obrannou činností. Nechci se pouštět do delších rozborů, protože to místy vypadalo, že hostující hráčky mají větší chuť do házené než my. Nevím, povinné dva body jsme vyřešili a já doufám, že těmi výkony z předchozích dvou utkání navážeme i do dalších zápasů.

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 28:16 (13:8).