Nevídané drama ve Zlíně rozhodla Michaela Hrbková

10.11.2013, 18:57

To byly zase nervy! Házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly další dramatickou koncovku interligového utkání, když ve Zlíně vyhrály 29:28 (11:14).

Ještě tři minuty před koncem přitom zlínský celek vedl 28:26. Poruba pak ale zásluhou Uhrákové a dvou tref Hrbkové zápas otočila.

Zlín se v samotném utkání opíral o exporubskou Alžbetu Tótohovou, která se v utkání blýskla sedmnácti góly. Na jejím individuálním výkonu nic nemění ani to, že šest branek dala ze sedmiček.
Zlín dlouho vedl, ale Porubě se v závěru utkání podařilo díky kolektivnímu pojetí a bojovnosti zápas otočit.
Osm minut před koncem Poruba vyrovnala na 25:25, ale zápas ještě rozhodnout nedokázala. Zlín pak šel do vedení 28:26, ale slibný náskok neudržel. Za Porubu se totiž trefila Uhráková a dvakrát Hrbková, která tak rozhodla jako správná kapitánka o důležité výhře svého celku.

Hlasy po zápase:
Petr Sabatka (trenér Zlína): Vyhrál šťastnější tým, zápasu by více svědčila remíza. Bohužel v posledních minutách holky nedokázaly vzít zodpovědnost na sebe, náš výkon byl křečovitý a zahodili jsme několik slibných šancí. Škoda, tentokráte se od nás odklonilo štěstí. Na variantu, že soupeř bude bránit Tóthovou osobně, jsme byli připravení a nemyslím si, že by to bylo klíčové."
Ján Beňadik (trenér Poruby): Po výhře Zlína v Partizánskem jsme se měli na pozoru, o to větší radost mám, že jsme to zvládli, neboť nás stále limitují zranění. Chyběl nám tři hráčky a prakticky na každé utkání skládáme jinou sestavu. A právě tento handicap jsme nahradili velkou snahou a bojovností. V úvodu utkání byly holky ustrašené a nelíbil se mi ani náš pohyb. Ve druhé půli jsme ale zrychlili hru, dali hodně gólů z protiútoků. Jako klíčové se v mých očích ukázalo osobní bránění Tóthové v závěru utkání. To asi rozhodlo. Z výhry máme velkou radost, pro náš mladý celek to je další velká psychická vzpruha. Holky chci ale za výkon pochválit, protože výhru vybojovaly."

Zlín - DHC Sokol Poruba 28:29 (14:11). Branky: Tóthová 17/6, Nudni 2, Š. Marčíková 2, Handlová 2, Z. Marčíková 2, Budayová 2, Hradilová - Hrbková 8/3, Poznarová 6/3, Adámková 5, Mýlková 5, Uhráková 2, Bělohoubková 2, Rechtorisová 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 6/6 - 7/6. Vyloučení: 1:4. Diváci: 300.