Vydřená, ale zasloužená výhra. Poruba - Šaľa 25:23

3.11.2013, 19:59

Házenkářky DHC Sokol Poruba po reprezentační přestávce zabraly a doma v neděli večer porazily slovenský celek HK Slovan Duslo Šaľa 25:23 (12:12).Poruba po skvělém závěru zdolala slovenskou Šaľu

Důležité vítězství si připsaly v sedmém kole mezinárodní Interligy házenkářky Poruby. Perfektně zvládnutou závěrečnou desetiminutovkou nakonec porazily třetí celek soutěže, slovenskou Šaľu, 25:23.
Průběh utkání byl jako na houpačce. Ostravské házenkářky, za které nečekaně nenastoupila Poznarová, do něj vstoupily dobře a brzy se dostaly do dvoubrankového vedení. To ale hostující hráčky rychle smazaly a samy si vybudovaly náskok tří branek. Jenže, jak se porubským házenkářkám povedl začátek prvního poločasu, tak se jim vydařil i konec, díky kterému se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.
Podobný průběh byl k vidění také po přestávce, ale až do 52. minuty. V tu chvíli byla za svůj nevybíravý zákrok na Révajovou vyloučena do konce zápasu slovenská kanonýrka Szarková, čehož domácí náležitě využily.

Postupně se totiž trefily Uhraková, Rechtorisová, Bělouhoubková a Adámková, a když se k tomu dvěma parádními zákroky blýskla brankářka Roháčková, bylo o vítězi rozhodnuto. Zkušené svěřenkyně Jana Baňadíka si už poslední minuty zápasu pohlídaly.
Ostravanky tak vyhrály i třetí domácí utkání sezony a s osmi body se v Interlize dotáhly na pátou Slavii.
Rudolf Petrikovič (HK Slovan Duslo Šal'a): Těžko se mi tento zápas hodnotí. Až do chvíle, než se zbytečně vyfaulovala Simona Szarková, tak jsme dle mého byli lepší. Po této hrubé chybě se však dalo čekat, že Poruba strhne výsledek na svou stranu. V podstatě nás porazili naší útočnou a agresivní hrou, přičemž jsme dělali mnoho technických chyb, které soupeř trestal. Myslím si ale, že jsme si alespoň remízu zasloužili.
Jan Beňadík (Sokol Poruba): Já si samozřejmě myslím něco jiného. Dnes jsme to museli odehrát bez dvou hráček, což se nám moc nehodilo, ale do házené to patří. Ten kopec technických chyb soupeře vyplýval z naší hry, kdy jsme správně a včas přistupovali k hráčkám. Zároveň se potvrdilo, že u nás to budou mít všichni těžké. Hráčky podaly dobrý bojovný výkon a ukázaly ve hře srdce. Každopádně doufám, že v příštím kole už nastoupíme komplet.
DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šal'a 25:23 (12:12)