Aktuality A-tým

Poruba omlazuje: v klubu končí Chrenková, Tóthová a Selucká

9.7.2013, 7:08


Už bez tria zkušených hráček Romany Chrenkové, Alžbety Tóthové a Dominiky Selucké zahájily v pondělí přípravu na novou sezonu házenkářky DHC Sokol Poruba.

Manažer klubu Libor Adámek ještě před prvním tréninkem všem hráčkám zopakoval důvody i další strategii klubu, kterou se pondělním dnem vydal. „Nic zvláštního a jiného za tím nemá cenu hledat. K omlazení jsme se nerozhodli kvůli financím ani ničemu jinému. Prostě jsme po minulé sezoně provedli s trenérem Jánem Beňadikem analýzu, po které jsme se shodli, že omlazení týmu je pro další budoucnost DHC Sokol Poruba nezbytné," uvedl Libor Adámek, který zopakoval, že progres omlazeného celku by měl přijít během dvou až tří let. „To ale rozhodně neznamená, že do letošní sezony půjdeme s jinými ambicemi než v posledních dvou sezonách. Opět budeme chtít bojovat o nejvyšší příčky," zdůraznil Adámek, který všem hráčkám i prostřednictvím klubového webu poděkoval za odvedené služby. „Všechny tři holky vybojovaly pro Porubu mistrovský titul, čímž se zapsaly, jak se říká, zlatým písmem do historie klubu. Ke sportu ale patří i přestupy a změny a nyní se naše cesty prostě rozcházejí," dodal Adámek.
ROMANA CHRENKOVÁ

V podobném duchu hovořil i trenér Ján Beňadik. „Asi nejtěžší rozhodování jsme měli v případě Romany Chrenkové. I pro mě to byla asi nejtěžší volba mého působení v Ostravě," upřímně přiznal Beňadik, který se nakonec společně s manažerem klubu rozhodli smlouvu s českou reprezentantkou neprodloužit. „To rozhodování v nás nezrálo den, vše jsme probírali z mnoha stran. Ale prostě se nám zdálo, že Romaně chybí právě v interligových zápasech i tréninkovém procesu motivace. V tom byl z našeho pohledu její hlavní problém poslední sezony. Její výkony v reprezentaci a porubském dresu byly diametrálně odlišné, což se nám logicky vůbec nelíbilo. Hlavně proto jsme se rozhodli, že změna bude prospěšná pro obě strany. Samotnou Romanu, kterou čeká start na vysněném MS, a také pro nás, kde můžeme dát šanci mladým hráčkám, které čekají na svou šanci," poznamenal Beňadik a jedním dechem dodal: „Věřím, že nový impulz Romaně v další kariéře pomůže."
ALŽBETA TÓTHOVÁ
Porubský kouč vysvětlil i důvody neprodloužení smlouvy se slovenskou kanonýrkou Alžbetou Tóthovou. „V prvním roce byla určitě velkou posilou a osobností družstva, když dokázala rozhodovat důležité zápasy. Společně s Petrou Vítkovou byla klíčovou postavou týmu, který vybojoval český titul. Dokázala v zápasech i tréninku pomoci mladým spoluhráčkám, byl z ní cítit velký hlad po úspěchu. Bohužel v minulé sezoně už tak výrazná nebyla. A to nejen na palubovce, ale také v kabině. Sama musela cítit, že její výkony nebyly takové, jaké se od ní očekávají. Nedokázala se herně chytnout, což se projevovalo i v horším soustředění při trénincích. To se pak celkově projevilo na její výkonnosti i náladě," poznamenal Beňadik. Také o jejím osudu se mu nerozhodovalo lehce. „Bebka Tóthová je velká hvězda slovenské házené a určitě si zaslouží respekt i poděkování za to, co pro DHC Sokol Poruba odvedla. My jsme se ale společně s manažerem klubu Liborem Adámkem rozhodli tým omladit a dát větší prostor právě hráčkám s větší perspektivou. Prostě chceme během dvou až tří let vybudovat tým. Proto nám Bebka do této koncepce nezapadala," zopakoval Beňadik. Alžbeta Tóthová by podle nepotvrzených zpráv mohla zamířit na sever Evropy, kde o ní usiluje jeden norský klub.
DOMINIKA SELUCKÁ
Po necelých třech letech končí v Porubě také Dominika Selucká, která by mohla zamířit do pražské Slavie. „O konci Dominiky v Porubě se mluvilo a spekulovalo už loni v létě. V zimě dostala od vedení klubu souhlas odejít do zahraničí, kde byla dokonce v Německu na testech. Nakonec se ale vrátila, že tam odejít nechce. My v klubu razíme jasné pravidlo, že v kádru budou jen hráčky, které chtějí za Porubu hrát. A to jsme ze strany Dominiky už delší čas necítili. Proto se naše cesty logicky rozešly," dodal kouč Poruby.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

MOL LIGA 2023/2024

Tým Z V R P Scóre B
1.HC DAC Dunajská Streda3300103:806
2.DHK Baník Most330090:776
3.DHK Zora Olomouc4211126:1195
4.Sokol Písek321086:835
5.DHC Plzeň4202124:1134
6.MŠK Iuventa Michalovce320182:784
7.Házená Kynžvart4112117:1143
8.DHC Slavia Praha4112102:1083
9.HK Slovan Duslo Šaľa310287:882
10.Handball club Zlín4103103:1202
11.DHC Sokol Poruba4103102:1192
12.HK Hodonín300368:910

Nejlepší střelkyně