Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby zahájí v pondělí 8. července letní přípravu

1.7.2013, 11:27

Poslední dny dovolené mají před sebou házenkářky DHC Sokol Poruba, které budou v nacházející sezoně obhajovat v mezinárodní Interlize zisk bronzových medailí. Trenér Ján Beňadik v rozhovoru pro Moravskoslezský deník prozradil jména známých posil i to, co na házenkářky Poruby čeká během letní přípravy.

První trénink po dovolené máte naplánován na 8. července...
Začínáme podle zaběhnutého scénáře. Takže v prvním týdnu čekají všechny holky zátěžové testy, kdy kromě aktuální fyzické kondice prověříme i jejich zdravotní stav. O týden později odjedeme na tradiční kondiční soustředění v hotelu Odra v Ostravici, kde budeme mít zase ideální podmínky pro tuto část přípravy. Mimo nádherných horských terénů v Beskydech, máme zamluvenu také novou halu v Čeladné, takže lepší podmínky bychom doopravdy někde jinde jen těžko hledali.

Kdy začnete herní část přípravy?
V prvním srpnovém týdnu máme v plánu odehrát dva dvojzápasy s Olomoucí, kromě toho odehrajeme i dva duely v Maďarsku. Dohodnutí už jsme s Vacem a druhý soupeř je ještě v jednání. Tradičně se zúčastníme také turnaje v Ostravě, který pořádáme, a zároveň na pražské Slavii. Také herní část přípravy není jiná než v minulých sezonách. Celkem sehrajeme 15 zápasů, včetně vcelku atraktivního utkání s rumunským klubem Baia Mare.

Čeká na hráčky oproti minulým sezonám nějaké překvapení?
Spíše se jedná o zpestření, kdy jsme do tréninkových jednotek zařadili i judo. Trénujeme v jedné hale, tak jsme tuhle možnost využili. Věřím, že nám i tato maličkost pomůže v samotné sezoně v lepší obranné činnosti, na kterou se chceme zaměřit. A to hlavně proto, že v minulém ročníku jsme právě v obraně měli největší rezervy.

Na co se v tréninku tedy nejvíce zaměříte?
Už jsem zmínil defenzivní činnost, do které patří třeba i lepší spolupráce brankářek s celou obranou. Právě před gólmankami stojí hodně tvrdé práce, protože se určitě zaměříme na to, aby jejich výkonnost byla vyrovnanější a stálejší. V minulé sezoně všechny tři ukázaly, že chytat umí. Ale každá z nich si nedokázala vysokou laťku udržet celou sezonu.

Manažer týmu Libor Adámek v minulém týdnu uvedl, že tým čeká omlazení. Už víte, kdo z týmu odejde nebo naopak přijde?
Mohu potvrdit, že do Poruby přijdou mladé perspektivní hráčky, které na sobě chtějí tvrdě pracovat a nadále se zlepšovat. Právě hlad po úspěchu nám v minulé sezoně chyběl. Na to jsme se s Liborem Adámkem při skladbě nového kádru hodně zaměřili. Všechny nové posily mají okolo dvaceti let, což jasně ukazuje na to, že chceme v příštích dvou až třech letech opět vybudovat perspektivní a silný tým, který bude atakovat nejvyšší příčky. Navíc do interligového kádru jsme zařadili i hráčky z našeho béčka: Hanku Maiwaelderovou, Adélu Belohoubkovou a Terezu Chovancovou. Z Karviné k nám přichází další naděje Diana Poláchová.

Spekuluje se také o zahraničních posilách. Můžete prozradit jména slovenských posil?
Z Partizánského přichází slovenská reprezentantka Eva Minarčiková, z ŠKP Bratislava juniorská reprezentantka Diana Tomašechová. Její angažování mě těší i z toho důvodu, že bude třetí levačkou v našem týmu. Jednání s dalšími třemi hráčkami v této chvíli nejsou uzavřená, takže bych nerad prozrazoval jejich jména.

Už na konci minulé sezony se mluvilo o konci slovenské legionářky Lucie Uhrákové. Je vůbec reálné, že by v aktivní kariéře pokračovala?
V této chvíli je to stále otevřené, a hledáme možnosti, jak tuto zkušenou hráčku v klubu využít. A to nejen na palubovce během utkání. Myslíme si, že je škoda nevyužít služeb házenkářky, která vyhrála s Ferencvárosem EHF CUP a byla vyhlášena třikrát nejlepší cizinkou maďarské soutěže. Přišli jsme za ní s návrhem, aby se během tréninků individuálně věnovala našim mladým pivotkám. Pro ně by to mohl být obrovský přínos. Tento model je osvědčený, a třeba v minulém roce podobně fungovala Fabíková v Olomouci.

Co říkáte tomu, že na rozdíl od minulého roku nebudete startovat v EHF Cupu, ale s největší pravděpodobností v Challenge Cupu?
My jsme hlavně rádi, že opět budeme v evropském poháru startovat. To je pro další růst hráček nesmírně důležité. A že se jedná o Challenge Cup? To vůbec neřeším, protože se na to v klubu díváme soudně a realisticky. V tomto poháru budeme mít daleko větší šanci postoupit a střetnout se s více zahraničními kluby. V EHF Cupu startují mnohem kvalitnější kluby. Pro ostravskou házenou je důležité hlavně to, že Poruba bude opět hrát evropský pohár.

(Aleš Uher - Moravskoslezský deník)

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

MOL LIGA 2023/2024

Tým Z V R P Scóre B
1.MŠK Iuventa Michalovce111001356:26020
2.HC DAC Dunajská Streda11911380:29719
3.DHC Slavia Praha11812346:30117
4.DHK Baník Most11713353:29215
5.Házená Kynžvart11713355:31115
6.Sokol Písek11515330:34111
7.HK Slovan Duslo Šaľa11416304:3299
8.DHK Zora Olomouc11416317:3539
9.DHC Plzeň11308306:3446
10.Handball club Zlín11218266:3345
11.DHC Sokol Poruba11209284:3234
12.HK Hodonín111010257:3692

Nejlepší střelkyně