Ve vyrovnaném duelu vyšel závěr lépe pražské Slavii

12.5.2013, 20:00

Házenkářky Sokola Poruba mohly mít v případě bodového zisku na Slavii jisté druhé místo v české  Extralize žen. Ovšem místo oslav stříbrných medailí bude muset soubor trenéra Beňadíka po porážce 34:39 o druhé místo ještě tvrdě bojovat. Na domácí palubovce je v úterý v posledním kole nadstavby čeká silný Most a ostravský celek potřebuje alespoň bod.

Do utkání na Slavii vstoupila lépe Poruba, jenž se dostala do dvoubrankového vedení. Domácí hráčky pod vedením trenéra Tomáš Hlavatého ovšem ztrátu rychle dohnaly a navíc díky šestibrankové šňůře šly do vedení. Ostravské házenkářky nic nevzdaly a vedení překlopily opět na svou stranu v poměru 12:10. Slavia se před tristní diváckou návštěvou vzchopila a po brankově úrodném prvním poločase šly oba celky do kabin za nerozhodného stavu. V úvodním dějství padlo dvaatřicet branek, za což mohly především prostupné obrany.

V úvodu druhé půle si vedly lépe Slávistky, jenž daly čtyři vcelku jednoduché branky a tím se dostaly takříkajíc na koně. Poruba se přesto držela svým soupeřkám na dostřel, i když dostávala poměrně laciné branky z rychlých protiútoků. Deset minut před koncem se loňské mistryně ligy dotáhly na Slavii na jedinou branku a vypadalo to pro ostravské barvy ještě poměrně nadějně. Jenže poté už měly více štěstí hráčky z hlavního města a po vyloučení Adámkové sedm minut před koncem již Poruba neměla síly na zvrat zápasu. Před koncem ještě při risku bez brankářky Slávistky navýšily náskok a díky dvěma bodům se „sešívané“ dotáhly bodově právě na Porubu

Sokol Poruba tak bude muset bojovat o stříbrnou pozici v posledním dohrávaném utkání nadstavby v úterý na domácí palubovce proti letos suverénnímu Mostu. Poruba i Slavia mají v tabulce svorně jednačtyřicet bodů, Pražanky ovšem mají všechny zápasy již odehrány.

Ohlasy trenéra Jána Beňadíka po utkání:

„Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře a vypracovali si drobný náskok. Jenže za stavu 4:2 měly domácí dobrou pasáž a otočily to na 4:8. Poté jsme se ještě dostali jednou do dvoubrankového vedení, ale poločas skončil remízou. V prvním poločase byla koncentrace obrany a útoku poměrně slušná. V druhé půli jsme chtěli zachytit především úvod, což se nám příliš nepovedlo a domácí daly asi tři nebo čtyři jednoduché góly. Poté jsme předváděli špatnou obrannou hru a Slavia nám dala sedm gólů z protiútoků. Ve druhém poločase ještě byla šance na úspěch, dlouho to bylo vyrovnané. Šance na body nám ale zhatilo trochu přísné vyloučení sedm minut před koncem, kdy jsme prohrávali o tři góly. To byl konec našich šancí, i když v zápase jsme dlouho drželi nadějný stav. V poslední minutě jsme ještě dostali tři branky, ale to už bylo naší riskantní hrou. Herní styl Slavie nám nesedí a to se projevilo i dnes. A co vymyslet do posledního zápasu sezony s Mostem? Musíme bodovat, nic jiného nám nezbývá. Dobře zregenerovat a zlepšit hlavně defenzivu. Tak, jak jsme to předvedli v zápase s Veselím. Doufáme také, že se přijdou podívat v hojném počtu i diváci a pomůžou děvčatům k vítězství.

DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 39:34 (16:16)

Branky: Kutlvašrová 9, Keclíková 8/6, Jačková 7 – Hrbková 10/3, Tóthová 6/7, Poznarová 4, Uhráková 4. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Vyloučení: 2:2. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3:3. Diváci: 80 diváků.

DHC Slavia Praha: Satrapová, Kuběnová – Janoušková, Knedlíková, Palasová, Rezlerová, Königová, Mouleová, Černá, Jonášová, Jačková, Kutlvašrová, Pokorná, Jedličková, Keclíková, Stellnerová. Trenér: Tomáš Hlavatý.

DHC Sokol Poruba: Doláková, Roháčková, Bártová – Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Revajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.