Aktuality A-tým

Nepodaly jsme se kolektivní výkon, hodnotí utkání Romana Chrenková

27.4.2013, 21:16

Házenkářky Poruby si v sobotu připsaly na své konto vůbec první nerozhodný výsledek v této sezoně. Moc radosti jim ale remíza se Slavii neudělala. potrvrdila to i porubská házenkářka Romana Chrenková.
Po velice dramatickém průběhu nakonec berete bod. Jste s konečnou remízou spokojená?
Od začátku utkání jsme neměly patřičný klid a nedařilo se nám. Nevím, jestli to bylo nervozitou, to asi ne, ale spíše tím horkem, které bylo v hale velké. Byly jsme na soupeřky dobře připravené, ale vzaly jsme to za špatný konec.
V úvodních minutách šly soupeřky do vedení a vybudovaly si náskok. To asi nebylo dvakrát příjemné, je to tak?
Slavie se dostala velmi snadno do vedení a my jsme nebyly schopné ze svých šancí dávat branky. Zejména jsme měly špatnou obrannou hru. Ve druhém poločase jsme přitvrdily, ale nestačilo to.
Do druhého poločasu jste vstoupily také poměrně špatně, Slavia čtyřmi brankami v řadě otočila skóre. Čím to bylo?
Dělaly jsme hrozně moc technických chyb. Toto určitě rozhodlo zápas, že si nakonec dělíme body. Soupeřkám jsme hodily míč při našich brejcích asi šestkrát přímo do ruky a ony to potrestaly brankami. Tohle se nesmí stávat.
Zápas se mohl zlomit ve váš prospěch v padesáté minutě, kde jste za tříbrankového vedení měly výhodu přesilové hry. Ovšem místo navýšení náskoku jste samy dvakrát inkasovaly...
Byla to velká škoda. Mohly jsme to raději trochu uklidnit a podržet míč. Každý hrál sám na sebe a nepředvedly jsme kolektivní výkon. To je samozřejmě špatně a musíme se z toho poučit.
Přesto poslední dvě branky byly z vaší ruky a ta půl minuty před koncem dokonce znamenala vyrovnání. Alespoň s tímto faktem můžete být spokojena?
Já jsem se k míči za celý zápas prakticky nedostala, výborně mě bránila Jana Knedlíková. Takže jsem moc ráda, že jsem si zastřílela alespoň v závěru a přineslo to bod.
Nyní vám visí na krku bronzová medaile ze společné Interligy, které jste po utkání se Slavií obdržely. Hodnotíte to jako úspěch po loňském čtvrtém místu?
Ale ano, já myslím, že můžeme být spokojeny. I když to mohlo být lepší a měly jsme určitě navíc. V příští sezoně se pokusíme být ještě výše.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Národní sportovní agentura Český svaz házené Vodotech Aqualia Pod Zofinkou Positiv Flix Home Nejstropy Promotion sense Vased Rusty Bell Pub RBP Veolia Futurum Ostrava Hellstein Silesia Stay Allianz pojišťovna - Kristina Krejčí

MOL LIGA 2025/2026

Tým Z V R P Scóre B
1.HC DAC Dunajská Streda6600210:13112
2.Sokol Písek7601216:20112
3.HK Slovan Duslo Šaľa6501187:15910
4.Házená Kynžvart7511216:17611
5.DHK Baník Most6402179:1388
6.Iuventa Michalovce7412197:1749
7.DHC Slavia Praha7304212:2016
8.DHC Plzeň7205202:2174
9.DHK Zora Olomouc6105159:1792
10.DHC Sokol Poruba7106179:2222
11.Handball club Zlín6105120:1862
12.Handball Hodonín6006124:2170

Nejlepší střelkyně