Házenkářky Poruby vstup do nadstavby zvládly, zdolaly doma Veselí

13.4.2013, 19:38

Házenkářky DHC Sokol Poruba úvodní zápas nadstavby v boji o český titul zvládly, když po bojovném a kolektivním výkonu doma v sobotu zdolaly Veselí nad Moravou 28:25 (15:13). Vyrovnaný zápas rozhodly ostravské házenkářky až v samotném závěru, kdy se střelecky začala prosazovat Alžbeta Tóthová. Slovenská kanonýrka nastoupila do utkání až v průběhu druhého poločasu, kdy ale dokázal vstřelit pět branek.

V úvodu utkání měly navrch obrany, takže první gól padl až ve třetí minutě z rukou v prvním poločase nejlepší střelkyně Michaely Hrbkové. Veselí nad Moravou se dočkalo branky dokonce až v minutě sedmé, kdy snižovala Tomečková na jedna tři. Poruba si vypracovala náskok, který si udržovala až do konce prvního poločasu. Hostující Britterm ani jednou nepustily svěřenkyně trenéra Beňadíka do vedení.
Na začátku druhé půle ovšem DHC o svůj náskok přišlo. Neproměněná sedmička Hrbkové a následné dvě branky Chmelařové s Rajnohovou znamenaly obrat skóre. Poté si oba týmy půjčovaly vedení, ale nanejvýše vedl jeden z celků o dvě branky. Závěr nakonec patřil domácí Porubě, která za poslední dvě sezony našla přemožitele stále jen v jednom případě. Domácí hráčky dokázaly vstřelit za sebou čtyři branky a z nepříznivého stavu rázem vedly dvě minuty před koncem o tři zásahy. Vítězství si pak již pohlídaly a v tabulce tak Veselí utekly na čtyři body. Ve druhém poločase výrazně přispěla k vítězství Alžbeta Tóthová, která i přes zdravotní problémy nastoupila do druhé půle a vstřelila pět branek.

Hlasy trenérů po utkání:
René Kumpán (Veselí nad Moravou):
Chtěl bych poblahopřát domácímu trenérovi k vítězství, bylo to velice bojovné utkání. Na jedné i na druhé straně se střídaly lepší chvíle s těmi horšími. Nakonec závěr nevyšel a nám a tím jsme prohráli. Nezvládli jsme jak koncovku prvního poločasu, tak i koncovku toho druhého. Zbytečně jsme tam individuálně ztráceli míče a to rozhodlo celé utkání.
Ján Beňadik (Poruba): Samozřejmě jsem rád, že jsme utkání zvládli s vítězstvím, protože tyto dva body jsou pro nás velice důležité. V nadstavbové části jsme se trochu odpoutali od Veselí což je pro nás výborné. V podstatě můžu pochválit celé mužstvo, podali jsme kolektivní výkon a to bych chtěl zdůraznit. Už před zápasem jsme dlouho řešili obrannou hru a dnes se to trochu odrazilo i na výkonu. Myslím si, že i v takovém těžkém jsme to zvládli, když jsme zapojili do utkání prakticky celou sestavu. Každá tam přinesla to své a to je pozitivní. Je to důležité, protože za čtyři týdny není odehrajeme šest zápasů navíc s náročným cestováním. Takže síly se budou hodit.

DHC Sokol Poruba - HC Britterm Veselí nad Moravou 28:25 (15:13)
Branky:
Hrbková 9, Tóthová a Uhráková 5, Selucká 4, Poznarová 3, Chrenková 2, Mičiníková a Mýlková 1 - Salčáková 9, Štěrbová 6, Rajnohová 3, Tomečková, Chmelařová a Fleková 2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/1. 122 diváků
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.
HC Britterm Veselí nad Moravou: Vyhlídalová, Nejezchlebová, Zvoničová - Rajnohová, Jagošová, Drotárová, Štěrbová, Jandásková, Romanová, Vinklárková, Vinyatynska, Tomečková, Chmelařová, Fleková, Zvoničová, Kočí, Salčáková. Trenér: René Kumpán.