Házenkářky Poruby mají bronz na dosah. Porazily Partizánske

15.3.2013, 19:51

Házenkářky DHC Sokol Poruba jsou velmi blízko historického zisku medaile v mezinárodní Interlize. V pátek totiž v domácím prostředí podle očekávání potvrdily roli favoritek a porazily v utkání 24. kola soutěže hlavně ve druhém poločase velmi slabé Partizánske 33:18.

Možná překvapivě vyrovnané bylo páteční střetnutí 24. kola mezinárodní Interligy mezi házenkářkami DHC Sokol Poruba a Partizánským. Nakonec jej ale lépe zvládly domácí favoritky a mají tak takřka jistotu třetího místa v tabulce na konci základní části.
Zápasu od samého začátku vládly spolehlivé obrany v čele s oběma brankářkami. Vždyť po šesti minutách se diváci dočkali pouhých tří branek. Zvlášť pak Lenka Roháčková na domácí straně předvedla hned několik skvělých zákroků, nad kterými mnohdy kroutily hlavami i samotné hráčky Partizánské.
Ani domácí hráčky ale nebyly produktivní. Zahodily hned několik slibných šancí a využít se jim příliš nepovedlo ani jedinou přesilovku v první třicetiminutovce. I proto se tak zrodil poločasový výsledek 13:11, který byl více než překvapivý.
Utéct ve skóre se domácím hráčkám povedlo až na začátku druhého poločasu. Po pár minutách si totiž vypracovaly šestibrankový náskok, když využily nedisciplinovanosti Slovenek a z toho plynoucí dvojnásobné početní převahy. Jelikož následně hostující hráčky pohrdly dokonce výhodou tří hráček v poli, nebylo tak co řešit. V dalším průběhu utkání už hráčky Poruby jen navyšovaly svůj náskok až do konečné podoby.
Na domácí straně se k brankářce Roháčkové s výborným výkonem přidaly reprezentantky Chrenková a Hrbeková, které jak u své branky při bránění, tak také na druhé straně, kde nastřílely sedm respektive šest branek. Z hostujícího tábora snesla přísnější měřítka pouze spojka Klaudia Michnová.
Hráčky Poruby zvítězily. Těžší a důležitější zápas ale tým Jana Beňadíka čeká v příštím, předposledním kole, po reprezentační pauze. To totiž zajíždí na půdu vedoucího Mostu.

Hlasy trenérů po utkání:
Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba):
„Nečekali jsme krásný zápas, ale mysleli jsme, že to bude dynamičtější házená. Bohužel první poločas nebyl házená, ale pochod dvou týmů od jedné branky ke druhé. V podstatě jsme se přizpůsobili stylu hry Partizánského, které hrálo jen na čas, aby nám bránilo se dostat do hry a do tempa. Z toho pak pramenily naše chyby, neproměněná přesilovka a množství zahozených šancí. V poločase jsme si řekli, že musíme zvýšit agresivitu, důraz, tempo hry a to se nám pro druhých třicet minut povedlo. Pak už to byla jednoznačná záležitost. Celkově druhý poločas byl od nás o sto procent lepší."

DHC Sokol Poruba - HK DANGLOG Partizánské 33:18 (13:11)
Sestava Poruby:
Roháčková, Doláková - Tóthová, Lešková, Chrenková, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Bártová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Jan Beňadík.
Branky: Chrenková 7/1, Hrbková 6/1, Uhráková 5, Lešková 3, Mičiníková 3/1, Révajová 2, Selucká 2, Adámková 2, Tóthová 1, Rechtorisová 1 - Michnová 4, Blažeková 3, Minarčíková 3, Šáteková 2, Hodošíková 2, Janšáková 1, Šichnanová 1, Legeňová 1, Kostelná 1. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Vyloučení: 3:3. Sedmičky: 3/3:2/1. Diváci: 150.