Aktuality A-tým

Poruba po zlepšeném výkonu ve druhé půli vyhrála v J. Hradci

2.2.2013, 19:25

Házenkářky DHC Sokol Poruba splnily v sobotu roli favorita a vyhrály interligový zápas na palubovce Jindřichova Hradce 28:24 (14:14). Ostravské hráčky o své výhře rozhodly až ve druhém poločase, kdy zlepšily obranu a získaly rozhodující náskok.

Mezi oběma celky byl před zápasem v tabulce rozdíl šestnácti bodů, ale hlavně v první půli to moc znát nebylo. Domácí hráčky se překonávaly a i díky velmi bojovnému výkonu držely o poločase nadějný remízový stav 14:14. Po přestávce už ale Poruba neponechala nic náhodě, zařadila vyšší rychlostní stupeň a zápas hned v úvodu rozhodla. Nakonec se ostravské hráčky radovaly z čtyřbrankové výhry.

Trenér Ján Beňadik připustil, že podobný průběh utkání očekával. „Celý týden holky tvrdě trénovaly a počítal jsem s tím, že naše hra může být trochu kostrbatá. Do zápasu jsme šly hráčky z plného zatížení. Je pozitivní, že se do hry zapojily všechny hráčky. Povinné dva body jsme získali, což je to hlavní," uvedl Beňadik, jehož tým se trápil hlavně v prvním poločase. „My jsme přitom do utkání vstoupili vcelku dobře. Nastřelili jsme ale čtyři tyčky, nedali sedmičku, a dost jsme znejistěli. Možná to bylo i naší mení koncentrovaností," přemýšlel Beňadik. „Hodně branek jsme navíc inkasovali poté, kdy jsme si nedokázali pohlídat odražené míče," uvedl Beňadik.
Porubě podle jeho slov prospěla přestávka. „Jasně jsme si řekli, že musí zlepšit koncentraci a hlavně přidat na agresivitě v obranné fázi. Po pauze se nám právě díky těmto činnostem podařilo jít do náskoku, který jsme už vcelku v pohodě uhájili až do konce," mínil Beňadik. Pochválil za výkon gólmanku Lenku Roháčkovou. "Lenka prokazuje už delší dobu velmi dobrou výkonnost a je naší velkou oporou," dodal Beňadik.


Házená Jindřichův Hradec - DHC Sokol Poruba 24:28 (14:14).  Branky Poruby: Chrenková 7/1, Hrbková 6/1, Adámková 4, Mičiníková 4, Selucká 3, Rechtorisová 2, Tóthová 1, Uhráková 1.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně