Házenkářky DHC Sokol Poruba smolně prohrály v Šaľe

19.1.2013, 19:50

Třetí porážku v letošním ročníku Interligy utrpěly v sobotu házenkářky DHC Sokol Poruba, které prohrály na palubovce Šaľy. Domácí slovenský vicemist přitom rozhodl o své šťastné výhře 29:28 brankou tři vteřiny před koncem, kdy se trefila Szarková.

V samotném utkání se oba celky přetahovaly v úvodních deseti minutách o vedení. Pak ale šly domácí házenkářky do těsného vedení, které udržely do přestávky, kdy byl stav 16:13. Po pauze se podařilo Porubě po velmi dobré pasáži skóre vyrovnat 19:19 a bylo jasné, že utkání se změní v obrovské drama.
Tři minuty před koncem šla Poruba po brance Uhrákové do vedení 27:26, ale na bodový zisk to nakonec nestačilo. V infarktovém závěru se podařilo Hrbkové čtyřicet vteřin koncem srovnat na 28:28, ale poslední slovo měla nakonec Šaľa. Tři vteřiny před koncem se totiž prodsadila Szarková, která tak zařídila velké oslavy domácího celku.

Kouč Poruby Ján Beňadik po porážce ocenil výkon svého celku. „Zápas se musel fanouškům líbit. Měl výbornou atmosféru, náboj i herní kvalitu. Tak by podle mého názoru měly duely Interligy vypadat," poznamenal Beňadik. „Líbil se mi náš výkon hlavně ve druhém poločase, kdy snesl přísnější měřítko. Nemyslím si, že by vyhrál lepší celek, spíše šťastnější. Ale tak to prostě ve sportu občas chodí. Nám není v posledních zápasech štěstíčko moc nakloněné. Na druhé straně jsem přesvědčený, že pokud budeme v takových výkonech pokračovat, určitě si ho zase přikloníme na svou stranu. Z trenérského pohledu bych byl paradoxně raději, pokud bychom takové zápasy hráli pravidelněji. Právě v těch vyhrocených koncovkách totiž poznáte kvalitu jednotlivých hráček," uvedl Beňadik. Mrzel ho jen incident po utkání, kdy se jeden z domácích fanoušků dobýval do kabiny Poruby. „Takové věci by se na interligové úrovni dít rozhodně neměly. Není to hodné této mezinárodní soutěže," dodal Beňadik.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 29:28 (16:13). Branky Poruby: Uhráková 6, Poznarová 5, Selucká 4, Tóthová 3, Chrenková 3, Hrbková 3, Rechtorisová 1, Mýlková 2, Mičiníková 1.
HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Bíziková, Trochtová, Porubská, Bérešová, Pócsiková, Haládiková, Demajová, Darászová, Túrociová, Tulipánová, Veselková, Szarková, Súkenníková, Racková.