DENÍK: Hrbková proti Mostu zářila, na výhru to ...

7.1.2013, 13:25

Házenkářky Poruby přišly v sobotu o prvenství v Interlize. Novým lídrem soutěže se stal Most, který vyhrál v Ostravě 28:27 a připravil domácímu celku druhou porážku v soutěži. „Jsme hodně zklamané, ale dneska vyhrál ne lepší, ale spíše šťastnější celek," smutně konstatovala porubská hráčka Michaela Hrbková. Ani její výborný výkon a sedm vstřelených branek nakonec k bodovému zisku nepomohly.

Kde se zápas s Mostem zlomil?

My jsme do toho utkání vstoupily katastrofálně. To byla fakt hrůza, rychle jsme prohrávaly 1:5. Přitom jsme věděly, že nás čeká mnohem náročnější utkání než v poháru, kdy jsme Most jasně přehrály. V prvním poločase se nám podařilo skóre otočit, ale v závěru jsme se nechaly třikrát vyloučit a Most šel zase do vedení. Ta hra v oslabení nás stála spousta fyzických i psychických sil.

Druhý poločas byl zase hodně vyrovnaný.

Pořád jsme se ve vedení střídaly. V závěru měl Most více štěstíčka a zápas rozhodl ve svůj prospěch. Možná kdyby se hrálo o minutu déle, mohlo to dopadnout obráceně. Ale na kdyby se nehraje. Prostě Most vyhrál a hotovo.

Stejně jako ve finále Českého poháru se Slavií jste nedotáhly do úspěšného konce slibně rozehraný zápas. Čím si to vysvětlujete?

Já myslím, že na rozdíl od finále se nyní nemáme za co stydět. Naše hra i ve druhém poločase nebyla špatná, dobře jsme bránily, bojovaly každý míč. Bohužel jsme nedaly šance, což v konečném účtování rozhodlo. Most byl na nás v každém případě velmi dobře připravený. Z pohárového utkání se hodně poučil. Měl nás v mnoha směrech přečtené.

Postrádaly jste dvě klíčové pivotmanky Lucii Uhrákovou a Dominiku Seluckou. Jak moc to utkání ovlivnilo?

Znát to samozřejmě bylo. Ale my jsme se tím nechtěly zaobírat. Já tvrdím, že každý je nahraditelný a holky, co hrály místo nich, zápas zvládly.

Vybavujete si vůbec, kdy jste naposledy na vlastní palubovce prohrály?

Bylo to loni s Veselím (14. března pozn. red.). Ale vědu bych z toho nedělala. Tak to ve sportu chodí. Veselí nás loni v Interlize porazilo a my mu to ve finále vrátily. Třeba se bude historie opakovat (směje se).

Máte za sebou hodně hektické týdny. Start na ME v Srbsku, zápasy v Českém poháru... Už se těšíte na klasický tréninkový režim?

Je pravda, že poslední měsíc byl hodně nabitý, moc jsme toho společně nenatrénovali. Nyní už by to mělo být zase v normálu a věřím, že společná příprava se odrazí i na našich výkonech.

Co porážka s Mostem znamená pro další průběh Interligy?

Já si myslím, že nic zásadního. Soutěže je doopravdy hodně vyrovnaná a my nesmíme věšet hlavy. Já věřím, že se zvedneme a naše forma i výsledky půjdou zase nahoru.