Aktuality A-tým

Souboj o prvenství v Interlize: DHC Sokol Poruba versus Baník Most

3.1.2013, 14:21


Šlágrem 11. kola mezinárodní Interligy je jednoznačně sobotní souboj mezi vedoucím DHC Sokol Poruba a aktuálně druhým Mostem. Utkání začíná v hale Sarezy v 18 hodin.

Oba celky dělí v tabulce jen skóre, což není zdaleka poslední pikantnost vzájemného souboje. Oba týmy se střetly těsně před Vánocemi v semifinále Českého poháru, kdy Poruba uštědřila Mostu tvrdou lekci 36:29 (18:10). Ta nezůstala podle očekávání u kouče Dušana Poloze bez odezvy. „Podali jsme nejhorší výkon v sezóně, kdy týmu chyběl hlad po úspěchu. Mrzí mě, že tým působil, jakoby si neuvědomoval důležitost a významnost tohoto zápasu, kdy mosteckou házenou dělila od ohromného úspěchu pouhá dvě vítězství. Na palubovce jsem absolutně postrádal bojovnost a nasazení, které nás tolik zdobilo v mnoha interligových kláních," uvedl Dušan Poloz, jehož celek prakticky okamžitě po porážce začal připravovat na sobotní odvetu.
V ní chce Most jasně ukázat, že patří k interligové špičce. „Po tréninkovém procesu mezi vánočními svátky a Novým rokem jsme odhodlání ukázat, že házenou hrát umíme. Na zápas odjíždíme oslabeni o zraněnou Editu Vaňkovou a s cílem podat výkon na hranici svých možností. Jedině tak můžeme pomýšlet na zisk bodů," uvedl Dušan Poloz.

Také Poruba ale dostala mezi svátky pořádnou facku, kterou lídr Interligy utrpěl ve finále Českého poháru v Praze se Slavii. „Věřím, že navážeme na naše dobré výkony z domácího prostředí, kde se nám daří. Je nám přitom jasné, že Most podá určitě o třídu lepší výkon než v pohárovém souboji, kdy jsme rozhodli o výsledku už v prvním poločase. Očekávám v každém případě mnohem vyrovnanější duel," poznamenal kouč Poruby Ján Beňadik, který se už rovněž těší na příští týden. „Konečně se začneme na interligové zápasy zase připravovat v kompletním složení a v klasickém týdenním režimu. To byl asi zásadní problém minulých týdnů, kdy jsme toho společně moc nenatrénovali," dodal Beňadik.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně