Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby na triumf ve finále Českého poháru nedosáhly

30.12.2012, 22:23

Házenkářky DHC Sokol Poruba svou pražskou misi nezvládly. Ve finále Českého poháru prohrály v sobotu večer s pražskou Slavii 25:29, když jim vůbec nevyšel druhý poločas.

Ostravské házenkářky prožily podivný večer, ve kterém jim nevyšel úvod ani závěr finálového klání. Slavia v úvodu rychle vedla 5:2, což ostravské házenkářky ale nevykolejilo. Po sérii šesti branek se Porubě podařilo skóre otočit a celý první poločas se dohrával v režii ostravského celku. Do šaten šla Poruba se slibným náskokem 15:11.
Po pauze ale Slavia opět přidala a brzy dokázala náskok smazat. Klíčové okamžiky utkání nastaly asi deset minut před koncem, kdy se skóre pravidelně měnilo na obou stranách. Závěr zápasu ale Poruba vůbec nezvládla a od stavu 23:23 dlouho nedala branku. Slavia se dostala do čtyřbrankového vedení, o které už nepřišla. Poruba tak stejně jako v minulém ročníku prohrála finále Českého poháru a do Ostravy si veze pohár pro druhé místo.

Pivotka Lucie Uhráková (DHC Sokol Poruba):
Zápas se mi těžko hodnotí. Jsem hodně zklamaná, protože na výhru jsme rozhodně měly. V úvodu utkání se na našem výkonu projevila cesta z Ostravy. V tom měla Slavia velkou výhodu, že hrála doma . Ale nemá cenu se na to vymlouvat. Zápas jsme si prohrály samy. Druhý poločas byl z naší strany špatný. Vypovídající je i to, že jsme ho prohrály o osm branek. Už jsme neplnily taktické pokyny, špatně jsme bránily a Slavia se dostala do herní pohody. Souhlasím, že zápas se rozhodoval asi deset minut před koncem, kdy byl stav 23:23. Tam jsme neproměnily několik vyložených šancí, což nás stálo lepší výsledek. V závěru jsme hrály vabank, proto je konečný výsledek takový. Je to škoda, protože těsně pod vrcholem zůstala Poruba v českém poháru i loni. Čeká nás smutná cesta do Ostravy.

Trenér Ján Beňadik (DHC Sokol Poruba): Úvod utkání jsme nezachytili, kdy se Slavia dostala do vedení. Pak jsme se ale vrátili ke hře, kterou jsme chtěli hrát. Holky přesně plnily to, co jsme si řekli v šatně. Dobře v obraně přebíraly hráčky soupeře, chytila se Lenka Roháčková v brance. Těžili jsme z dobrého protiútoku, kdy jsme chodili do rozhozené obrany soupeře. Z toho jsme v prvním poločase dali snad polovinu gólů.
O přestávce jsme vedli o čtyři branky, což jsme možná ani nečekali. Věděli jsme, že zápas bude o defenzívě. Slavia nás trestala po přestávce z rychlých kontrů. Hrála přesně to, co jsme chtěli hrát my.
Úvod druhé půlky byl špatný, tam jsme si finále prohráli. Místo toho abychom zápas rozhodli a náskok navýšili, tak jsme o něj přišli.
Uspokojili jsme se z pohodového průběhu prvního poločasu. Zápas ovlivnily rozdílné výkony krajních spojek obou celků. Krajní spojky Slavie byly údernější.
Zklamaný jsem z toho, že druhá půle byla z naší strany alibistická. Takhle se finále nehraje. Celková úroveň finále byla ovlivněna tím, že obě družstva za posledních šest týdnů společně odtrénovaly asi čtyři jednotky. To bylo znát. Interligové zápasy mají daleko vyšší úroveň.
My máme v dalších týdnech na čem pracovat. Suverenita z domácího prostředí je třeba přenést i do zápasů venku. Velké týmy dokáží podávat kvalitní výkony doma i venku, prostě všude. To se nám nedaří. Potenciál tento tým rozhodně má, za tím si stojím. Tým potřebuje samozřejmě čas. Ale také ochotu všech na sobě tvrdě pracovat a nadále se zlepšovat.