Házenkářky Poruby si v Praze zahrají finále Českého poháru

19.12.2012, 19:42

Povedlo se! Házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly středeční semifinále Českého poháru s Mostem a stejně jako v minulém roce si zahrají finále této soutěže.
Soupeřem úřadujícího českého mistra bude pražská Slavia, která ve druhém semifinále zdolala Veselí 30:24. Finále se nakonec odehraje 29. prosince v Praze, kdy o pořadateli rozhodl los.
Poruba i tak ukázala, že i po reprezentační přestávce má výbornou formu. Semifinále rozhodla už v samotném úvodu, kdy si hlavně díky skvěle chytající Lence Roháčkově brzy vytvořila dostatečný náskok. Už o přestávce vedly domácí hráčky, za které nastoupily i reprezentantky z nedávného ME v Srbsku Poznarová, Hrbková, Selucká a Chrenková, o deset branek. Most utkání nezabalil, ale na zdramatizování ani ve druhém poločase neměl. Nejblíže se domácímu celku v závěru přiblížil na šest branek.

Hlasy trenérů:
Dušan Poloz (Most):
„Poruba postoupila do finále zaslouženě. Nezvládli jsme úvod utkání, kdy výborně chytala Roháčková a my kupili technické chyby. Kvůli reprezentačním povinnostem jsem měsíc náš tým neviděl a bylo to znát nejen na souhře. Tým byl naprosto nepřipravený na zápas a to hlavně po psychické stránce. To společně s kvalitou soupeře rozhodlo o výsledku. Ve druhém poločase si oba celky už zkoušely některé věci na další interligový souboj, který v Ostravě sehrajeme 5. ledna."

Ján Beňadik (Poruba): „Úvodních čtyřicet minut bylo z naší strany možná vůbec nejlepších v sezoně. Velkým pozitivem byl výkon Lenky roháčkové, která se po dvou měsících vrátila do branky. Bylo na ní vidět, jak moc se do utkání těší a jak byla hladová po každém úspěšném zákroku. To nám v úvodu utkání hodně pomohlo. Na finále do Prahy se těšíme a věříme, že tam uspějeme. Bude opět rozhodovat momentální forma i to, jak se na utkání připravíme. Čtyři naše reprezentantky dostaly do 26. rosince volno, zbytek týmu bude trénovat individuálně. I přes svátky ale budou mít holky individuální tréninkové plány, aby byly na finále nachystané."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 36:29 (18:10). Branky: Chrenková 9, Hrbková 6, Selucká 4, Adámková 4, Revajová 4, Uhráková 3, Poznarová 2, Tóthová 2, Osinová 1, Mičiníková 1 - Růčková 8, Beňušková 6, Vysloužilová 4, Weisenbilderová 4, Vítková 3, Martinková 1, Tomášková 1, Janoušková 1, Kylarová 1.