Poruba vstoupila do nové sezony porážkou ve Zlíně

4.9.2010, 18:06

Zlín (4. září 2010) Házenkářky DHC Sokol Poruba nastoupily v sobotu ke svému prvnímu utkání v mezinárodní Interlize (WHIL) proti hráčkám HC Zlín. Utkání se odehrálo, vzhledem k rekonstrukci zlínské haly, na palubovce v Otrokovicích.
Ostravské házenkářky dokázaly se soupeřkami v prvním poločase držet krok, poté se však projevila větší zkušenost jejich soupeřek, které dokázaly utkání dotáhnout do vítězného konce.

HC Zlín - DHC Sokol Poruba 28:21 (13:9). První poločas začal zostra. Úvodní šanci Poruby si vypracovala Michaela Ficová, ale brankářka Zlína Dederlová zasáhla. Ve druhé minutě viděla za svůj faul první žlutou kartu Martina Oroszová. Minutu po ní byla rozhodcovským duem Bečička, Horák potrestána další porubská hráčka Ganzerová. P
rvního gólu se diváci v Otrokovicích dočkali až ve čtvrté minutě, kdy skórovala Poznarová. Nepříjemná událost postihla Sokol Poruba v páté minutě, když se zranila Ficová, která musela opustit palubovku a do utkání již nezasáhla.
Po prvních několika minutách Zlín vedl, ale Poruba držela se soupeřkami krok a nedovolila domácím vyšší než dvougólový náskok.
V osmnácté minutě se Poruba dokonce ujala vedení 7:6 po gólu Karoliny Richvalské.
Trenér domácích hráček Dušan Poloz zareagoval oddechovým časem. Ten Zlínu evidentně prospěl. Několik šancí sice brankářka Sokola Doláková vychytala, ale zanedlouho domácí vedli 10:8 a timeout si vzal i kouč Poruby Aleš Chrastina. Po prvním poločase vedly házenkářky Zlína nad Sokolem Poruba o čtyři branky 13:9.

Zlíňanky daly hned v úvodu druhé půle jasně najevo, že o svůj náskok nehodlají přijít. Nejprve zvyšovala Poznarová na 14:9. O chvíli později navíc přišlo další zvýšení skóre po vyloučení Oroszové. Po přesné střele Štěrbové vedl Zlín už o sedm bodů 17:10.

Poté začaly branky padat na obou stranách. Když ve 44. minutě snížila Poruba na 21:16, sáhli domácí ke změně brankářky. Dederlovou nahradila Mahďáková, která měla hned v dalších chvílích hodně práce a několikrát podržela svůj tým.
Náskok domácích hráček se začal postupně zase zvyšovat. Pět minut před koncem posunula stav na 27:18 Pažourková. Porubě se poté povedlo vstřelit tři góly v řadě. Už to ale nemohlo nic změnit na prohře ostravských hráček, které svou premiéru v nejvyšší soutěži prohrály o sedm gólů 21:28.
„Zaplatili jsme nováčkovskou daň. Tým máme o hodně méně zkušený než soupeř. Co se týká bojovnosti a nasazení, tak si myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas, který byl docela dlouhou dobu vyrovnaný. Ke konci už nám docházely síly. Kádr máme hodně úzký a nezkušený. Navíc se nám už v úvodu utkání zranila Míša Ficová, což bylo další oslabení. Teď ale věřím, že náš výkon bude jenom lepší a lepší. Holky získají další zkušenosti a doufám, že se budeme zlepšovat a získávat body," hodnotil zápas trenér DHC Sokol Poruba Aleš Chrastina.

HC Zlín - DHC Sokol Poruba 28:21 (13:9)
Rozhodčí: Ing. Marek Bečička, Mgr. Jiří Horák
Zlín: Vyhlídalová - Popelková, Nudni, Jalůvková, Růčková, Brabcová, Pazourková, Poznarová, Talášová, Šviráková, Budayová, Palčáková, Štěrbová.
Sokol Poruba: Doláková (Roháčková) - Koláčková, Lešková, Tomečková, Mališová, Ganzerová, Adámková, Nelhýblová, Richvalská, Oroszová, Mrózková, Ficová.

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 8, Brablcová 4, Budayová 4/2, Talasová 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Adámková 6, Mališová 3, Ganzerová 3, Richvalská 3, Oroszová 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 0/0, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák