Házenkářky Poruby vyhrály v Písku a slaví pátou výhru

27.10.2012, 15:59

Házenkářky DHC Sokol Poruba si v sobotu připsaly v Interlize už páté vítězství v sezoně, které podle očekávání vybojovaly na palubovce posledního Písku 40:25 (20:10).

Ostravské hráčky rozhodly o své zcela zaslouženém vítězství už v prvním poločase, kdy si vypracovaly luxusní desetibrankový náskok. V dalším průběhu utkání už zápas kontrolovaly a v pohodě si došly pro další dva body. Už ve středu hostí Poruba od 18 hodin v repríze loňského finále Veselí.

Trenér týmu Ján Beňadik byl po utkání hodně spokojený a tým pochválil. „Domácí celek nás zlobil jen v úvodu. My jsme hráli ale pořád svou hru a zápas rozhodli už v prvním poločase. Holky musím pochválit za výkon i přístup. Bylo to přesně tak, jak má být. Jsem rád, že do hry opět zasáhly všechny hráčky a dokonce všechny přispěly k výhře i brankově. Byla to pro nás dobrá příprava na středeční utkání s Veselím. Tam je jasné, že nás čeká mnohem silnější protivník," dodal Beňadik.

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 25:40 (10:20). Nejvíce branek: Borovská 9, Malá 4 - Hrbková 8, Tóthová 6, Rechtorisová 5, Revajová 4, Lešková 3, Chrenková 3, Selucká 3, Poznarová 2, Adámková 2, Uhráková 2, Mičiníková 1, Mýlková 1.