Aktuality A-tým

Pavla Poznarová: Rusky nám ukázaly, jak se v pohárech hraje

22.10.2012, 11:26

Těžko mohla pro úspěch svého celku udělat více. I proto byla po vyřazení střední spojka Poruby Pavla Poznarová (na snímku úplně vpravo) hodně smutná.

Ale sportovně uznala, že ruská Astrachaň byla nad síly úřadujícího českého mistra. „Astrachaň rozhodla a postoupila díky svým zkušenostem. Ruské reprezentantky hrají pravidelně na světových a evropských šampionátech, což je na palubovce vždycky znát. I ta ruská liga je jednoznačně mnohem kvalitnější než ta naše," uznala šestadvacetiletá česká reprezentantka Pavla Poznarová.

Poruba v odvetě vedla jen v první minutě, kdy se ujala díky vaší brance vedení. Pak už úřadoval na palubovce hvězdný domácí celek...

Jsem z toho výsledku absolutně vyřízená. Astrachaň rozhodla zápas hned v úvodu. Ony na nás neuvěřitelným způsobem vletěly. Udělaly v naší obraně vítr. My naopak hrály v úvodu hodně špatně. Každý chtěl bránit sám a nikdo nikomu nepomohl. Házená je kolektivní sport, kdy právě pomoc spoluhráček v jednotlivých situacích rozhoduje. Nás nepodržely ani brankářky a dostávaly jsme jeden gól za druhým. Navíc jsme udělaly spoustu zbytečných technických chyb v útočné fázi.

Jasně se potvrdilo, že uspět proti tak silnému týmu se dá jen za předpokladu, že všechny hráčky podají výkon na hranici svých možností.

Přesně tak. A k němu jsme měly objektivně daleko. Astrachaň byla dneska jasně lepší a ukázala nám, jak se to v pohárech hraje. My jsme na jejich hru dokázaly zareagovat až po pauze, kdy už ale bylo prakticky rozhodnuto. Já jsem ráda alespoň za to, že jsme zápas dohrály se ctí.

Pokud měla Astrachaň na palubovce nejsilnější šestku v čele s Turei, Artjuchovičovou nebo Faninou, jen těžko jste se dokázaly prosadit.

To rozhodně. V prvním utkání v Ostravě nás možná trošku podcenily. Třeba si řekly, že nikoho z našeho celku neznají a jasně postoupí. A my je vyvedly z omylu. Doma jsme ale hrály skvěle a chtěly jsme na to navázat i tady v Rusku, což se nám nepodařilo. Nám se vyloženě nepovedl jeden poločas ze čtyř. Byl to ten první ze sobotní odvety. Ale o tom pohárové zápasy jsou.

Má třeba poté, co Astrachaň v odvetě předvedla, remíza ještě větší cenu?

Pro celou českou házenou asi jo. Já bych to zase z porubského pohledu tak nepřeceňovala. My máme kvalitní tým, který to i nyní prokázal. Naše základní šestka má taky už něco za sebou a dobře zahrály i střídající hráčky. Já myslím, že Astrachaň rozhodla hlavně díky svým zkušenostem. Ruské reprezentantky hrají pravidelně na světových a evropských šampionátech, což je na palubovce vždycky znát. I ruská liga je jednoznačně mnohem kvalitnější než ta naše. Já hodnotím pohárový souboj pozitivně, protože jsme si proti silnému soupeři dokázaly, že házenou hrát umíme. Já věřím, že nás to ještě více nabudí a tyhle zkušenosti prodáme v Interlize.

Na zápasy s Astrachaní budete tedy vzpomínat v dobrém...

Pro všechny hráčky to byl zážitek. Kvůli těmto zápasům házenou hrajeme. Nastupovat jen v české lize by byl stereotyp a nuda. Proto jsem za každý český klub, který se do evropských pohárů přihlásí, vždycky strašně šťastná.

Jen výjezd do Ruska ale zrovna váš klub stál více než sedm set tisíc korun, což je v ročním rozpočtu mimořádná částka.

Za to patří vedení klubu velký dík, že finanční prostředky sehnalo. Ostravě jsme ostudu rozhodně taky neudělaly, protože jsme vypadly s hodně silným soupeřem. Bude zajímavé sledovat, kam až letos Astrachaň v poháru EHF dojde. Mě mrzelo, že jsme nehrály první zápas venku, protože by to mohlo být třeba zajímavější. Ale to jsou už jen samé kdyby, nad kterými asi nemá cenu přemýšlet.

Kdo na vás z týmu soupeřek udělal největší dojem?

Já už měla tu čest ještě při mém působení ve Francii několikrát nastoupit proti Emili Turei. Není náhoda, že vyhrála Ligu mistrů, světové šampionáty a má medaili i z olympiády. Ona v prvním utkání hrála tak nějak na půl plynu a možná si některé naše holky říkaly, že už není nic moc. Ale dneska nás teda vyvedla z omylu a potvrdila, že patří oprávněně k nejlepším hráčkám ruské ligy. Pro všechny holky to byl zážitek si proti ní zahrát.

(MS deník - Aleš Uher)

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně