Skvělá pohárová premiéra: Poruba - Astrachaň 23:23!

14.10.2012, 20:49

Tohle se teda rozhodně nečekalo. Házenkářky DHC Sokol Poruba remizovaly v nedělním úvodním utkání 2. kola EHF Cupu v domácím prostředí s ruskou Astrachaní 23:23 (11:16). Odveta se hraje v sobotu 20. října v Rusku.

Poruba držela s favorizovaným soupeřem krok do dvacáté minuty, kdy byl stav nerozhodný 10:10. Pak ale Astrachaň šla do vedení a domácí hráčky hodně znervózněly. Zbytečně ztratily několik míčů a navíc se už nedokázaly prosadit střelecky. Hlavně proto Astrachaň vedla v poločase rozdílem pěti gólů.
Po přestávce se ale stalo něco neskutečného a Poruba po šňůře šesti branek v řadě skóre otočila. Bojovně naladěný domácí celek ožil a zápas proměnil v neuvěřitelné drama. Poruba v závěru prohrávala 19:22, ale opět čtyřmi góly skóre otočila na 23:22. Astrachaň pak minutu před koncem vyrovnala, ale domácí celek měl minutu na útok. Poruba měla tři dobré šance, které ale neproměnila. I tak se ale nedělní výsledek zapíše zlatým písmem do historie klubu.
Odveta se hraje v sobotu 20. října v Rusku.

Jak utkání hodnotil kouč DHC Sokol Poruba Ján Beňadik?

"Holky si zaslouží za výkon velké absolutorium. Před zápasem jsme si všichni přáli, abychom neletěli do Ruska jen na výlet. A to jsme splnili. V úvodu byl náš výkon disciplinovaný a koncentrovaný. Pak jsme ale od stavu 11:11 začali ztrácet míče a neproměnili i šance. Spíše mi to připadlo, že se holky zalekly průběhu utkání. A zaskočené byly i tím, že se dá se soupeřem normálně hrát. O poločase jsme holkám řekli něco k obraně a spíše jsme se je snažili nabudit, že zápas není ztracený. To se nám podařilo. Dvanáct minut jsme nedostaly gól, skvěle chytala Markéta Doláková a vůbec celý tým zaslouží za výkon velké uznání. Poděkovat bych chtěl i fanouškům. Hala byla beznadějně vyprodaná a diváci nám moc pomohli. Z naší strany měl výkon hlavu i patu. A je dobře, že jsme díky remíze vylepšili i koeficient české házené. Všichni si přejeme, aby v budoucnu mohl hrát český celek Ligu mistrů. Proto je každý podobný výsledek pro českou házenou důležitý."

DHC Sokol Poruba - Astrachaň Astrachanočka 23:23 (11:16). Nejvíce branek: Nejvíce branek: Poznarová 6, Chrenková 6, Hrbková 4, Uhráková 3, Rechtorisová 2, Tóthová 1, Adámková 1 - Artjuchovičová 6, Fanina 5, Turei 4. Rozhodčí: Antičová, Jekovlievičová. Sedmičky 3/3 - 2/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 600.