Poruba před zápasem v evropských pohárech deklasovala Nitru

9.10.2012, 22:13

Generálku na očekávaný pohárový duel s Astrachaní házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly, když v domácím prostředí v úterý jasně zdolaly Nitru a připsaly si v mezinárodní Interlize čtvrtou výhru.

Zápas měl být jednoznačnou záležitostí pro domácí Porubu neboť Nitra v dosavadním působení ve WHIL získala jediný bod z osmadvaceti utkání. Přesto tomu úvod zápasu nenapovídal a Nitranky domácí zle trápily. Svěřenkyně trenéra Slavomíra Vargy se držely až do stavu 9:9, kde do té doby DHC Sokol jen dotahoval skóre. Poté ovšem přišla série branek Poruby a individuální chyby hostujících hráček. Po poločase si vybudovala domácí Poruba náskok osmi branek, jenž byl pro průběh utkání rozhodující.

Do druhého poločasu vstupily hráčky Sokola velmi dobře a svůj náskok ještě zvyšovaly. Po přestávce se ukázala v brance Poruby v dobrém světle Sabina Bártová, která stejně jako Doláková v prvním poločase předvedla mnoho kvalitních zákroků. Její spoluhráčky výkon Poruby podpořily také úspěšnou střelbou a skóre na straně Poruby se nakonec zastavilo na čísle dvaačtyřicet.

Na konci zápasu již hráčky nitranského Športového gymnázia totálně odpadly a tým Poruby sázel jednu branku za druhou. I trenér Varga přiznal, že se dnes jednalo zřejmě o nejslabší představení Nitry v dosavadním průběhu WHIL. Naopak trenér Beňadík mohl být spokojen, neboť si opět zahrál prakticky kompletní kádr domácího celku a ušetřil síly na nedělní zápas proti ruské Astrachani.

Hlasy trenérů po utkání:
Ján Beňadík (Poruba): „Do stavu 9:9 to byla velmi vyrovnaná partie. Po timeoutu jsme si řekli, že musíme zlepšit naši koncentraci. Byla tam velká spousta technických chyb a množství protiútoků. Ztráceli jsme míče a soupeřky chodily do rychlých brejků. Ke konci prvního poločasu se nám naštěstí povedlo soupeři odskočit a to bylo důležité. Bylo vidět, že máme za sebou reprezentační pauzu, kdy jsme nebyli kompletní. Ale i koncentrace na zápas nebyla dobrá. Možná že byly děvčata hlavami už v nedělním zápase s Astrachaní. Jsem rád, že jsme opět zapojili do hry celý kádr a výborně nám zachytaly brankářky. V prvním poločase Markéta Doláková a ve druhé půli Sabina Bártová, což mě velice těší."
Slavomír Varga (Nitra): „Úvod zápasu nám vyšel. Vysunutá obrana na soupeře platila a dokázali jsme získat mnoho míčů. Naopak nám nevycházela přechodová fáze, kde jsme přihrávali míče přímo do rukou soupeře. Ten už dokázal z protiútoků skórovat. V útočné fázi jsme se sice prosazovali, ale díky chybám v přechodové fázi se nám to později nedařilo a nedokázali jsme soupeři odskočit. Tím získal domácí tým půdu pod nohama a začal hrát to, čeho je schopen. My jsme vlastně po remízovém stavu na devět devět úplně odešli. A to jak zásluhou vlastních chyb tak zlepšeného výkonu domácích. Od osmnácté minuty zápasu se stal zápas jednoznačnou záležitostí Poruby. Celkově hodnotím naše vystoupení jako jedno z nejslabších, ne-li úplně nejslabší v této sezoně. Takto bychom neradi pokračovali a soupeři gratuluji k výhře."

DHC Sokol Poruba - UDHK ŠG Nitra 42:22 (19:11)
Branky:
Chrenková 7, Tóthová 6, Selucká a Hrbková 5, Rechtorisová, Uhráková a Mičiníková 4, Adámková a Osinová 2, Lešková, Poznarová a Mýlková 1 - Šimáková 5, Vargová a Sýkorová 4, Konigová 3, Czuczorová a Bujnochová 2, Rychtárechová a Sedláčková 1. Rozhodčí: Kondělka, Králíček. Diváci: 50 diváků.
DHC Sokol Poruba: Doláková, Bártová - Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.
UDHK ŠG Nitra: Bírová, Halásová - Czuczorová, Rychtárechová, Bujnochová, Konigová, Danišová, Vargová, Sláviková, Šimáková, Ivanová, Sýkorová, Sedláčková. Trenér: Slavomír Varga.