Házenkářky Poruby první zápas venku nezvládly

22.9.2012, 19:47

Úřadující český mistr utrpěl hned ve svém druhém utkání v mezinárodní Interlize porážku. Házenkářky DHC Sokol Poruba prohrály v sobotu na palubovce pražské Slavie 33:34 (14:18).

Svěřenkyně trenéra Jána Beňadika tak hned v úvodu nové sezony utrpěly nepříjemnou bodovou ztrátu, která je může hodně mrzet. Ostravské hráčky tahaly prakticky celý zápas za kratší konec a vedly jen jednou. Ve 22. Minutě byl stav 10:11 pro Porubu. Pak domácí hráčky zápas prakticky rozhodly, když se dostaly do možná klíčového čtyřbrankového náskoku.
Po přestávce Poruba sice dokázala dvakrát srovnat skóre (29:29, 30:30), ale koncovka vyzněla pro domácí celek, který si tak připsal cenný skalp mistra.

Trenér Poruby Ján Beňadik byl po sobotní první porážce v mezinárodní Interlize hodně zklamaný. „Vůbec jsme neplnili to, co jsme si před zápasem v kabině řekli. Chtěli jsme v Praze vycházet se zajištěné obrany a hrát na rychlé kontry. To byl náš záměr. V prvním poločase se nám to ale vůbec nepodařilo. Hodně mi to připomínalo náš první zápas, kdy jsme doma hráli se Šaľou," uvedl Beňadik. „Naše obrana byla žalostná a málo důrazná. V útočné fázi jsme zase kupili jednu chybu za druhou. I proto domácí celek vedl o poločase o čtyři branky," poznamenal Beňadik. „O přestávce jsme se snažili tým uklidnit a chtěli jsme ho znovu nabudit. Chtěli jsme se znovu pokusit zlepšit obranu, kde nám chyběla větší agresivita. Rozhodli jsme se tam i k nějakým taktickým změnám, ale z prvních šesti protiútoků jsme dostali šest branek. Pak nám pomohla změna gólmanek a nám se podařilo náskok domácích stáhnout. Za nerozhodného stavu jsme ale opět začali selhávat v útoku, kde to z naší strany zavánělo alibismem. Pro některé zmařené rychlé protiútoky nemám vysvětlení. Z porážky jsem hodně zklamaný a smutný. A to i přesto, že jsme v Praze očekávali hodně náročné a těžké utkání," připomněl Beňadik.
Sám věří, že se první neúspěch negativně neodrazí v dalším průběhu sezony. „Jsme teprve na začátku a vše je ještě takové čerstvé. Ale znovu se budu opakovat, jako po utkání se Šalou. My jsme zatím sami sobě největším soupeřem. I v Praze mi to chvílemi připadalo, že bojujeme sami se sebou," dodal Beňadik.

Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 34:33 (18:14).
Branky:
Černá 13/2, Pokorná 5, Jačková 5, Stellnerová 4, Jonášová 3/2, Knedlíková 2, Moulerová 1, Kultvašrová 1 - Tóthová 9, Uhráková 8, Chrenková 7/3, Hrbková 4, Selucká 3, Poznarová 2.
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 90.