Aktuality A-tým

Jak vidí letní posily kouč DHC Sokol Poruba Ján Beňadik

16.8.2012, 12:10


Letní příprava mistrovského celku DHC Sokol Poruba se přehoupl do své druhé poloviny a trenér Ján Beňadik už začíná mít jasno ´v tom, v jaké sestavě vstoupí celek do nové sezony.
Zatím tým ohlásil příchod tří posil. Můžete fanouškům prozradit, co od nich očekáváte?
S tím představením začnu postupně, tedy podle toho, jak se k nám holky připojovaly. Od začátku letní přípravy s námi trénuje mladá slovenská reprezentantka Iveta Mičiníková, která se stále ještě ale zotavuje po operaci kolena. Do zápasů už naskakovala, ale je jasné, že u ní budeme muset být i trpěliví. V každém případě se jedná o levorukou hráčku, od které očekáváme, že nahradí Lucii Mrozkovou.

Slibně se v přípravě zatím jeví Pavla Poznarová.
Ta se k týmu přidala během druhého týdne přípravy společně s holkami, které startovaly na akademickém MS v Brazílii. Pavla je univerzální spojka s výbornou rukou, jejíž přednosti jsou i v defenzivě. V minulém ročníku Interligy patřila k nejlepším hráčkám v soutěži. Očekáváme, že bude patřit k oporám našeho celku a dá hře i patřičnou kvalitu.

Jako poslední s k týmu připojila Lucie Uhráková. Co můžete říct k jejímu angažování?
Jedná se o zkušenou hráčku, která deset roků působila v Maďarsku. Do Ostravy přišla také studovat. Jedná se o univerzální hráčku, která je schopna hrát na spojce i pivotě. Společně s Poznarovou by měla tvořit základní kámen naší defenzívy. Už jsem zmiňoval její zkušenosti, které musí do hry přinést. Očekávám, že zároveň pomůže našim mladým hráčkám k tomu, aby i nadále výkonnostně rostly.

Jak proběhlo kondiční soustředění v Ostravici, které letní přípravu vlastně odstartovalo?
Opět jsme v Beskydech našli ideální podmínky pro kondiční část letní přípravy. Soustředění opět nemělo chybu, kdy jsme měli zajištěnou halu v Čeladné, tartanovou dráhu, skvělé přírodní terény i regeneraci v hotelu Odra. Během pěti dní holky zvládly jedenáct tréninků, které jsme ještě okořenili i turnajem v beachvolejbalu. Na závěr soustředění jsme ještě, jak se u vás říká, utužili partu během grilovačky. Se soustředěním jsem byl maximálně spokojený.

Pak už jste naskočili i do herní části letní přípravy.
Přesně tak. Začínali jsme dvěma zápasy v Michalovcích, které jsme sice prohráli, ale svůj účel určitě splnily. Domácí byli v přípravě o týden před námi, protože je čeká kvalifikace o postup do Ligy mistrů. Pro nás to byl hned na úvod hodně silný soupeř, ale na druhé straně jsem rád, že jsme měli hned v úvodu tak kvalitního soupeře. Do herní části přípravy jsme skočili rovnýma nohama.

Co jste vlastně zápasům v Michalovcích říkal?
Bylo jasné, že naše hra nemůže být hned v úvodu přípravy taková, jak bychom všichni chtěli. My jsme ale zápasy brali i jako ideální možnost ověření výkonnosti jednotlivých hráček a chtěli jsme taky oživit obranné i útočné systémy. V prvním střetnutí jsme odehráli vyrovnanou partii, kdy byl stav ještě třicet vteřin před koncem 27:27 a měli jsme dokonce míč v držení. Pak jsme ale neproměnili dvě šance a o výhry přišli. Ve druhém utkání se jasně ukázala převaha domácích, kteří využili širšího kádru. Už jsem to ale zmiňoval, tyhle dva zápasy hodnotím i přes porážky jenom kladně. Ukázalo nám to směr, kterým se chceme v celé letní přípravě ubírat.

Pak přišly tři výhry, kdy jste zdolali dvakrát Zlín a doma porazili i Olomouc.
Tady jsme se už snažili přenést do hry naše nové útočné kombinace, které jsme zkoušeli v tréninku. Někdy se nám to dařilo, jindy ne, což je ale v této fázi přípravy běžné a svým způsobem i logické. Trošku mě spíše mrzelo, že v obou utkáních jsme nedokázali udržet koncentraci po celých šedesát minut. Na tom budeme muset ještě hodně zapracovat. Proti Olomouci jsme odehráli dvacet až pětadvacet minut velice kvalitních. Myslím, že hlavně v obraně se holky začínají pomalu sehrávat, což je hodně pozitivní.

O minulém víkendu jste absolvovali turnaj v Chorzowě, kde jste nakonec obsadili druhé místo.
Ve finále jsme v úvodu druhého poločasu nedali snad 15 minut gól, což nakonec rozhodlo. Je to škoda, protože na výhru v turnaji jsme určitě měli. Reparát mohou holky složit o víkendu, kdy v Ostravě hostíme podobný turnaj za účasti Slavie, Kielcu a právě Chorzowa.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading

MOL Liga 2022/2023

Tým Z V R P Scóre B
1.HK Slovan Duslo Šaľa131201400:33424
2.DHK Baník Most131012392:32921
3.HC DAC Dunajská Streda12903351:27618
4.DHC Slavia Praha13805386:32916
5.MŠK Iuventa Michalovce12805374:33616
6.Sokol Písek12714367:35815
7.DHK Zora Olomouc13616360:34513
8.Házená Kynžvart13517360:35011
9.DHC Plzeň13409360:3968
10.Handball club Zlín13319345:4377
11.DHC Sokol Poruba132011295:3664
12.AHT HC Tatran Stupava130112271:4051

Nejlepší střelkyně