Aktuality A-tým

DHC Sokol Poruba vyhrál s Pískem první utkání semifinále

28.4.2012, 21:00

Do prvního utkání semifinále play-off vkročily lépe házenkářky Sokola Poruba, jenž si se soupeřkami z Písku poradily v poměru 34:26 a ujaly se v sérii vedení 1:0. Druhý zápas se hraje v neděli opět v hale Sarezy v Hrušovské ulici od 18 hodin.

Poruba vstoupila do zápasu lépe a během celého utkání si udržovala náskok. V prvním poločase táhla domácí celek především zkušená Alžbeta Tóthová, ve druhém poločase excelovala výtečnými zákroky brankářka Lenka Roháčková. Ta po první poločase vystřídala v bráně Markétu Dolákovou a přispěla k udržení náskoku a prvnímu vítězství v play-off.

S průběhem utkání byla spokojena také domácí hráčka Lucie Mrózková. "V prvním poločase nám nevyšla přesilovka, to byl takový menší zkrat a soupeřky toho využily. Ale jsem ráda, že jsme pak hru zlepšily a dotáhly zápas do vítězného konce," řekla spokojeným hlasem rodačka z Havířova.

Kromě Tóthové dnes podala výborný výkon Lenka Roháčková, což ocenila i osmadvacetiletá pravá spojka Poruby. "V brance nás Lenka hodně podržela a to je vždy pro tým velice důležité, když gólmanka předvádí důležité zákroky. Pak se od toho odvíjí rychlé protiútoky. Připravovali jsme se především na hru Luzumové, ale do zítřka budeme muset zapracovat více na obraně. A i v útoku máme pořád co zlepšovat," dodala Mrózková, která dnes zaznamenala čtyři branky.

Jan Slavík (Sokol Písek): "V prvním poločase jsme udělali mnoho technických chyb. Navíc když jsme se dotáhli na rozdíl tří branek, udělali jsme rázem další technickou chybu a nebo jsme nedali vylouženou šanci. To dnes rozhodlo zápas. Gratuluji soupeři k vítězství, vyhrál opravdu zaslouženě. U nás musím pochválit Ivetu Luzumovou, která odvedla maximum. Také Vyhnalová se velice snažila, ale moc se nám nedařilo v obranné části. Střelecky to bylo lepší, ale bylo by třeba aby se k těmto dvěma hráčkám přidaly i další."

Ján Beňadík (Sokol Poruba): "Průběh zápasu jsme měli od začátku pod kontrolou. Mrzí mě jen přesilovka v prvním poločase, kdy jsme ji prohráli nula dva a mohli jsme ještě více utéct soupeři. Průběh mohl být jiný, ovšem v podstatě to byl dnes boj do dvacáté minuty. Tam jsme soupeři utekli a to bylo důležité. V první půli nás táhla Alžbeta Tóthová, ve druhém zase Lenka Roháčková s jejími parádními zákroky. Dobře spolupracovala s obranou, takže jsme tam měli nějaké protiútoky. Tam nastal ten zlom, dnes jsme udělali první krok k výhře v sérii. Je to ale ještě daleko, zítra zápas začíná od stavu nula nula a já doufám, že po něm se budeme radovat stejně jako dnes."

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 34:26 (17:14)

Branky: Tóthová 10, Chrenková 7, Hrbková 5, Mrózková 4, Marčíková 3, Rechtorisová 2, Vítková 2, Selucká 1 - Luzumová 10, Stellnerová 8, Vyhnalová 5, Janoušková 1, Dvořáková 1, Krouská 1. Rozhodčí: Bronovský, Čanda. Diváci: 200.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Marčíková, Mrózková, Revajová, Vítková, Selucká. Trenér: Ján Beňadík.

Sokol Písek: Skálová, Brožová, Vařečková - Vrabcová, Keslerová, Sozet, Lidová, Vyhnalová, Rusfelová, Luzumová, Janoušková, Veselá, Stellnerová, Dvořáková, Krouská. Trenér: Jan Slavík.

Text: Tomáš Martínek, foto: Alex Wipf.