Aktuality A-tým

Víkend patří semifinále play off: Poruba vyzve Písek

24.4.2012, 15:54


Vrchol sezony je tady. Házenkářky DHC Sokol Poruba jdou do semifinále play off s Pískem s jasným cílem postoupit!
Na tiskové konferenci v nově otevřeném pubu Baníček na Bazalech to potvrdili nejen manažer klubu Libor Adámek, ale také trenér týmu Ján Beňadik i klíčové hráčky Romana Chrenková a Alžbeta Tóthová.

Manažer klubu Libor Adámek se ještě vrátil k interligovému vystoupení Poruby, která nakonec obsadila v mezinárodní soutěži čtvrté místo. „To mé hodnocení je trošku rozporuplné. Na jedné straně jsem spokojený s tím, že jsme postoupili do českého play off, kde navíc budeme začínat v domácím prostředí. Tím jsme splnili cíl, který jsme si před sezonou dali. Na druhé straně ale cítím zklamání z toho, že jsme slibně rozehranou sezonu v Interlize nedotáhli do medailového umístění. Bronz nám utekl kvůli našim chybám ve venkovních zápasech na Slávii a v Mostě," uvedl manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek.
Sám se už hodně těší na atraktivní zápasy play off. „Interliga je za námi a nyní už myslíme na boje v play off. Myslím si, že minimálně druhé místo je v našich silách," řekl k ambicím celku Libor Adámek s tím, že v sérii s Pískem budou rozhodovat výkony obrany a gólmanek.

Trenér Ján Beňadik potvrdil, že celý tým už netrpělivě vyhlíží vrchol sezony. „Na semifinále se těšíme, bude to pro celý klub velký svátek. Osobně věřím, že navážeme na své letošní výborné domácí výkony a Písek dvakrát porazíme. Respektujeme sílu soupeře, víme, že nesmíme nic podcenit, ale chceme o víkendu vykročit za postupem," podotkl Beňadik. Jak bývá během play off zvykem, odmítl se vyjádřit ke zdravotnímu stavu týmu.

Bojová nálada panuje i v kabině Poruby, což potvrdila i Romana Chrenková. „Dobře víme, že nesmíme nic podcenit. Písku se sice zranila klíčová hráčka Borovská, ale i tak soupeř svou kvalitu má. My se ale díváme samy na sebe a chceme nejlépe i ve třech zápasech postoupit do finále. Spoléháme i na podporu našich fanoušků, kteří, věřím, do haly přijdou," uvedla Chrenková.

Také zkušená slovenská házenkářka Alžbeta Tóthová potvrdila, že nic jiného než postup nepřipadá v úvahu. „Já jsem přesvědčená, že kvalita je na naší straně a věřím, že to potvrdíme i na palubovce. V domácím prostředí jsme celou sezonu hrály doopravdy výborně a na nejdůležitější duely sezony jsme tak dobře připraveny. Pozor si musíme dát hlavně na jejich klíčovou hráčku Luzumovou," dodala Tóthová.

První zápasy série hrané na tři vítězné zápasy se odehrají v hale Sarezy v Hrušovské ulici v sobotu a v neděli vždy od 18 hodin.

Snímky z tiskové konference Simona Adámková

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně