Aktuality A-tým

Národní juniorský tým již zná soupeřky pro MS v Ostravě a Brně

18.4.2012, 16:21

Losovací akt začal v jednu hodinu odpoledne v zasedací místnosti ostravské Nové radnice za účasti členů organizačního výboru Mezinárodní házenkářské federace IHF, prezidenta Českého svazu házené a představitelů vedení města Ostravy.

Slova se jako první ujal náměstek primátora města Ostravy Martin Štěpánek, jenž vyzdvihl důležitost podobných akcí pro třetí největší město v republice a zároveň doufá, že diváci si najdou cestu do hlediště. Vedení města si od akce slibuje vysoké návštěvy a větší propagaci házené v tomto regionu.

Dalším řečníkem byl prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný, jenž zhodnotil minulé představení světové juniorské házenkářské elity v České republice před sedmi lety jako velice úspěšné. „Rozhodli jsme se tedy podat kandidaturu i pro letošní rok a Mezinárodní házenkářská federace nám nakonec mistrovství přiřkla. Věříme, že jsme připraveni uspořádat kvalitní turnaj ke spokojenosti týmů, fanoušků a také IHF," dodal v závěru své řeči Chvalný. Pořadatelskými městy se pro letošní mistrovství stala dvě moravská města - Ostrava a Brno.

Jako poslední se ujal mikrofonu zástupce organizačního výboru IHF, Egypťan Alaa Elsayed, a představil systém losování, se kterým přišla IHF.

Čtyřiadvacet účastníků bylo rozděleno do šesti košů s tím, že tři celky jsou do skupin přidělovány předem daným klíčem. V každé skupině se postupně nalosovalo po jednom z trojice celků z Evropy, Asie, Afriky a nedávno skončeného Panamerického mistrovství v Dominikánské republice.


Jako poslední přišel na řadu koš číslo 3, ve kterém se nacházelo družstvo Česka. Pořádající země si totiž může zvolit skupinu, která by ji nejlépe vyhovovala. Nakonec se všichni účastníci seřadili do čtyř skupin po šesti celcích.

Samotného losovacího úkonu se zúčastnily v českých národních dresech jako asistentky dvě házenkářky Sokola Poruba. Brankářka a zároveň kapitánka juniorského výběru Lenka Roháčková a další hráčka Poruby Šárka Marčíková.


Vedení národního týmu si vcelku rychle zvolilo za vlastní skupinu B, ve které byly nalosovány družstva Koreje, Švédska, Konga, Kazachstánu a Argentiny. Skupiny A a B odehrají svá utkání v Ostravě, týmy ze skupin C a D si to spolu rozdají v Brně.
S losem byl prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný velice spokojen. „Po letech, kdy byl los pro náš tým méňě příznivý, se nám letos výběr podařil. Naším cílem je samozřejmě postup ze skupiny. Každý další postupný krok turnajem dále bude dalším velkým úspěchem," řekl Chvalný.

Český celek se chtěl především vyhnout evropským výběrům, což se až na Švédsko podařilo. „Mezi týmy z Evropy není jak vybírat, ovšem musíme být na pozoru před ostatními celky, které budou nebezpečné a nevyzpytatelné. Skupina, jakou vybral trenér, je zde mezi odborníky hodnocena jako jednoznačně správně vybraná a jiná možnost pro nás prakticky nebyla," dodal prezident ČSH s tím, že s domácím prostředím se počítá se severomoravskou metropolí. „Ostravu jsme již od počátku preferovali pro náš tým jako domácí prostředí. Je to taková splátka dluhu z minulých let, jelikož tento region beru házenkářsky jako jeden z nejsilnějších u nás. Ostrava byla pro nás prioritou," dodal závěrem Jaroslav Chvalný.

Složení skupin 18. MS juniorek v Ostravě a Brně (1. až 15. července 2012):
Skupina A: Dánsko, Srbsko, Maďarsko, Čína, Uruguay, Španělsko.
Skupina B: Korea, Švédsko, ČESKO, Kongo, Kazachstán, Argentina.
Skupina C: Rakousko, Rusko, Francie, Polsko, Angola, Japonsko.
Skupina D: Nizozemsko, Rumunsko, Chorvatsko, Brazílie, Norsko, Tunisko.

Text pro www.hazenaporuba.cz TOMÁŠ MARTÍNEK

Snímky: JIŘÍ ZERZOŇ

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené

MOL Liga 2022/2023

Tým Z V R P Scóre B
1.HK Slovan Duslo Šaľa9900296:23718
2.DHK Baník Most9711258:21315
3.DHC Slavia Praha9702272:22414
4.HC DAC Dunajská Streda9603244:20312
5.Sokol Písek9513242:24511
6.MŠK Iuventa Michalovce9504255:23310
7.Házená Kynžvart9414265:2399
8.DHC Plzeň9306237:2666
9.DHK Zora Olomouc9216237:2496
10.Handball club Zlín9216230:3025
11.DHC Sokol Poruba9108213:2562
12.AHT HC Tatran Stupava9018205:2561

Nejlepší střelkyně