Šlágr Interligy Poruba zvládla, porazila vedoucí Šaľu

18.2.2012, 20:25

Házenkářky DHC Sokol Poruba potvrdily své medailové ambice v mezinárodní Interlize, když v sobotu v domácím prostředí zdolaly vedoucí celek HK Slovan Duslo Šaľa 27:22 (16:12).

Utkání začalo s více než čtyřicetiminutovým spožděním, protože Šaľa dorazila do haly Sarezy v Ostravě až v 18 hodin. "U Olomouce jsme měli defekt na dvou kolech, které nešlo vyměnit. Proto jsme si objednali nopvý autobus a dojeli do Ostravy s ním," vysvětlil trenér Šaľy Michal Lukačin.

Poruba rozhodla o své výhře už v prvním poločase, který se hrál zcela v domácí réžii.  Během úvodní poloviny prvního poločasu si Poruba vypracovala až desetibrankové vedení. Po tomto šoku šel výkon Šaľy výrazně nahoru. Pět gólů hostů zařídila v první půli střelkyně Simona Szarková. Po třiceti minutách hry vedl Sokol Poruba 16:12.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Nervy mohly fanouškům domácích téct hlavně v poslední desetiminutovce, kdy Šaľa dotáhla náskok na rozdíl pouhých dvou tref. I díky nejlepší střelkyni Poruby Romaně Chrenkové, která se zapsala do střelecké listiny hned devětkrát, však Poruba svého soka nakonec zdolala poměrem 27:22 a připsala si hodně cenné vítězství.

Hlasy trenérů:
Michal Lukačin (Šaľa): „Soupeř ukázal v prvních patnácti minutách své kvality. Poruba vyhrála zaslouženě. Družstvo však musím pochválit, že bojovalo a ukázalo morální sílu. Poruba se v závěru utkání musela bát o výsledek. My už jsme v závěru museli hrát vabank, což nevyšlo."
Jan Beňadík (Poruba): „Vstup do zápasu jsme měli výborný. Hráčky jsme poté chtěli točit a vyšli jsme trochu z tempa. Šaľa se dostala zpátky do utkání. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Hráli jsme i přesilové hry a bohužel pro náš tým jsme v nich šli spíše do minusu. Prvořadé je pro nás nyní vytvořit si dobrou pozici pro play off. Po dnešku máme v Interlize reálnou šanci na zisk některou z medailí."

DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šaľa 27:22 (16:12).
Branky: Chrenková 9/2, Vítková 6, Tóthová 5/1, Rechtorisová 4, Hrbková 2, Mýlková 1 - Szarková 7/2, Vidiečanová 4, Porubská 3, Bérešová 2, Czanik 2, Demajová 2, Bíziková 1, Pileková 1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Diváci: 450.
Sled branek: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 13:3, 13:4, 14:4, 14:8, 15:8, 15:9, 16:9, 16:12, 17:12, 17:15, 20:15, 20:16, 22:16, 22:18, 23:18, 23:19, 24:19, 24:22, 27:22.

Poruba: Doláková (Roháčková) - Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Dubajová, Rechtorisová, Marčíková, Mrózková, Révajová, Vítková, Selucká, Mikolajková.
Šaľa: Túrociová (Grandtnerová) - Bíziková, Trochtová, Porubská, Piskayová, Vidiečanová, Bérešová, Czanik, Demajová, Pileková, Szarková.