DHC Sokol Poruba po velkém dramatu remizoval na Slavii

5.2.2012, 18:36

Házenkářky DHC Sokol Poruba potvrdily v nedělním v zápase na palubovce pražské Slavie, že letos mohou právem pomýšlet v Interlize na nejvyšší příčky. Dramatický zápas nakonec skončil remízou 28:28, když skvěle hrající domácí kanonýrka Klára Černá vyrovnala brankou v poslední vteřině!

Strhující podívanou nabídl nedělní duel na pražské Slavii, kde hostovala Poruba. Ostravským hráčkám patřil úvod utkání, kdy si hostující celek vytvořil čtyřbrankový náskok. O ten přišly v posledních deseti minutách první půle, kdy Poruba sedm minut nevstřelila branku. I proto šly domácí házenkářky do šaten s vedením 13:12.
Ve druhém poločase ale porubský celek opět diktoval tempo hry a prakticky celou dobu si udržoval dvou až tříbrankový náskok. V poslední minutě poslala Porubu do vedení 28:27 Dubajová a chvíli se zdálo, že je rozhodnuto.
Slavii Praha držela v zápase jen skvěle hrající kanonýrka Klára Černá, kterou ostravské hráčky nedokázaly ubránit. Černá z 15 branek svého týmu ve druhém poločase vstřelila neuvěřitelných dvanáct!
Tu nejdůležitější vstřelila Černá v poslední vteřině za přispění teče ostravských hráček, které tak vcelku smolně přišly i bod.

Jak viděl utkání trenér Poruby Ján Beňadik:
"Utkání se muselo fanouškům určitě líbit, protože bylo až do závěrečné vteřiny dramatické. My jsme se proti poslednímu utkání v Nitře zlepšili v přístupu k utkání, což bylo patrné už na samotném vstupu do zápasu. Z mého pohledu jsme se o výhru připravili sami, protože jsme během utkání třikrát vedli o čtyři branky, ale nedokázali soupeře zlomit. Právě v těchto chvílích jsme měli zápas rozhodnout a náskok navýšit. My jsme ale vždy trefili tyčky, ztratili zbytečné míče a dovolili Slavii vrátit se do utkání. Za to jsme byli i potrestání a vezeme domů jen bod. Domácí Klára Černá potvrdila ve druhém poločase své velké kvality i zkušenosti, my si musíme chyby rozebrat a samozřejmě se z nich poučit. Spolupráce mezi obranou a brankářkou nebyla taková, jaká by měla být. Vyrovnávací branka byla šťastná, protože střela byla tečovaná a míč zcela změnil směr. Tak to ale ve sportu už chodí."

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 28:28 (13:12).

Nejvíce branek: Černá 13/1, Kutlvašrová 6/1, Jonášová 4/2 - Hrbková 8, Chrenková 6/1, Dubajová 6, Vítková 4, Rechtorisová 4.

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 100

DHC Slavia Praha: Satrapová, Peerová - Raková, Knedlíková, Vondráčková, Burdová, Mouleová, Černá, Königová, Jonášová, Jačková, Kutlvašrová, Pokorná Jedličková.

DHC Sokol Poruba: Doláková, Roháčková - Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Dubajová, Rechtorisová, Mrózková, Revajová, Vítková, Selucká, Mikolajková, Marčíková. Rozhodčí: Skružný, Kavulič.