Velké drama v Nitře s dobrým koncem pro Porubu

31.1.2012, 19:00

V nečekané drama se změnila úterní dohrávka mezinárodní Interligy v Nitře, kde se nakonec radovaly z výhry házenkářky DHC Sokol Poruba. Ty si připsaly dva body do tabulky po těsném vítězství 35:34!

Ostravské házenkářky ale měly k optimálnímu výkonu v Nitře hodně daleko. Nitra po celý první poločas vedla a Porubě se podařilo vyrovnat až v samotném závěru prvního dějství. „Nastoupili jsme bez Selucké a Vítkové. Také Chrenková hrála jen velmi malou část utkání. To ale není pro náš výkon omluva. Po celý zápas nám chyběla koncentrace na utkání. Holky si asi myslely, že do Nitry přijely na výlet," zlobil se po zápase trenér Poruby Ján Beňadik.
Po přestávce se Poruba dostala do vedení a dlouhé minuty se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto. Poruba vedla ve 47. minutě rozdílem šesti gólů 30:24. Pak přišla po hrubém faulu další rána do ostravské sestavy, když se zranila i další klíčová hráčka Hrbková. Náskok si hostující celek držel i nadále a sedm minut před koncem vedly ostravské házenkářky 33:27. Pak ale přišlo neuvěřitelné podcenění, které se málem vymstilo.
Nitra sice prohrávala 31:35, ale třemi góly v řadě utkání zdramatizovala. Půl minuty před koncem za stavu 34:35 měly domácí hráčky dokonce v držení míč a mohly vyrovnat. Poruba ale klíčový útok ubránila, a odvrátila tak ostudnou bodovou ztrátu. I proto byl trenér Ján Beňadik v hodnocení duelu hodně stručný. „Znovu říkám, že takový výkon si holky nemůžou dovolit. S výsledkem jsme doslova hazardovali. Určitě se nad tím budeme muset vážně zamyslet," dodal Beňadik. Reparát mohou ostravské házenkářky složit už v neděli, kdy je čeká další interligové utkání na pražské Slavii.

Nitra-Sereď - DHC Sokol Poruba 34:35 (17:17).