Házenkářky DHC Sokol Poruba utrpěly čtvrtou porážku

7.1.2012, 16:42

Porážkou v Písku vstoupily do interligových bojů v roce 2012 házenkářky DHC Sokol Poruba. Svěřenkyně trenéra Jána Beňadika přitom ještě v poločase vedly 14:12, ale nakonec prohrály 27:30.

Vyrovnané utkání se rozhodlo až v posledních deseti minutách, kdy si domácí hráčky vytvořily čtyřbrankový náskok. Ten se už Porubě nepodařilo smazat.

Poruba tak utrpěla v Interlize čtvrtou porážku, kdy po utkání ve Zlíně, Šaľe a Veselí prohrál ostravský celek i v Písku.

Trenér Poruby Ján Beňadik byl po zápase hodně zklamaný. "První poločas byl z naší strany ještě relativně slušný. Po pauze jsme chtěli domácím ještě více odskočit, což se nám ale nepodařilo. Přišla tam pasáž hry, kdy jsme měli hodně vyloučených hráček. To jsme ale ještě ustáli. Náskok domácích 21:25 jsme ještě dokázali čtyřmi góly snížit. Pak ale holky udělaly zbytečné chyby a domácí hráčky rozhodly o výhře. Z toho pohledu jsme Písku dva body spíše darovali," uvedl Beňadik.

Výmluvné je o ti, že se do střelecké listiny zapsalo jen pět hráček Poruby. "Házená se hraje šedesát minut, my jsme hráli jen šestapadesát. Nevyšla nám jedna pětiminutovka, kdy jsme udělali hodně chyb a za to draze zaplatili," dodal Beňadik.

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 30:27 (12:14). Branky: Luzumová 9/4, Borovská 8, Stellnerová 5, Dvořáková 3, Vrabcová 2, Vyhnalová 2, Janoušková 1 -  Chrenková 13, Dubajová 9, Tóthová 3, Vítková 1, Hrbková 1.

Sokol Písek: Vařečková, Brožová, Šáchová - Vrabcová, Keslerová, Borovská, Lidová, Vyhnalová, Rusfelová, Luzumová, Janoušková, Malá, Stellnerová, Dvořáková, Krouská.
Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Osinová, Mýlková, Lešková, Carbolová, Chrenková, Hrbková, Dubajová, Rechtorisová, Selucká, Revajová, Tóthová, Vítková. Rozhodčí: Kavulič - Skružný.