DHC Sokol Poruba si připsal šestou výhru, porazil i Olomouc

6.11.2011, 20:50

Házenkářky DHC Sokol Poruba si připsaly v mezinárodní Interlize už šestou výhru, když v neděli ve výborné atmosféře haly Sarezy zdolaly Olomouc 36:27 (16:12). Sedmi góly se na vítězství podílely opory týmu Romana Chrenková a Alžbeta Tóthová.

Ostravské házenkářky přitom nezačaly vůbec dobře a úvod utkání vyzněl pro Olomouc. Porubě pomohl až oddechový čas, po kterém se tým nastartoval a začal potvrzovat roli favorita utkání. Ještě do poločasu si domácí celek vytvořil čtyřbrankový náskok a mířil za další výhrou.
Po přestávce začala být převaha domácího celku výraznější a náskok začal narůstat. Trenér Ján Beňadik dal šanci prakticky všem hráčkám týmu, které se nakonec po zásluze dočkaly bouřlivé děkovačky s fanoušky.

Hlasy trenérů:
Ján Beňadik (DHC Sokol Poruba):
Úvod utkání nám moc nevyšel. Měli jsme snad devět technických ztrát, což se odrazilo i na průběžném výsledku. Pak jsme se uklidnili a díky dobré obraně a skvěle chytající Dolákové jsme odrazili ke zvratu. V útočné fázi se opět na našem výkonu podepsal špatný herní rytmus, my prostě asi musíme hrát každý týden, protože nám vždy po reprezentační přestávce nějaký čas trvá se dostat do zápasového tempa. Svou hru jsme začali hrát až po pauze. S výhrou jsem spokojený.
Milan Martínek (DHK Zora Olomouc): Domácí celek vyhrál naprosto zaslouženě. Chtěli jsme Porubu potrápit, což se nám dařilo snad jen dvacet minut. Pak nám přestala fungovat střelba, byla tam spousta pokusí z nepřipravených pozic. Poruba si vytvořila rozhodující náskok. Po přestávce jsme nehráli dobře ani v obraně. Taky náš přechod do rychlého protiútoku byl žalostný. Do postavené obrany domácích to měly holky složité.

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 36:27 (16:12).

Branky: Chrenková 7, Tóthová 7, Dubajová 5, Rechtorisová 4, Vítková 4, Selucká 4, Mrózková 3, Lešková 2 - Růžičková 6, Kelarová 5, Fabíková 4, Severová 3, Kubáčková 3, Huraňová 3, Gebre Selassie 2, Uličná.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Fauly: Vyloučení: 4:3. Sedmičky: 3:3 - 4/4. Diváci: 340.

Sled branek po pěti minutách: 1:4, 4:4, 6:7, 10:9, 15:10, 19:15, 24:16, 25:21, 29:23, 33:25.

DHC Sokol Poruba: Doláková, Roháčková, Bártová - Chrenková, Tóthová, Dubajová, Rechtorisová, Vítková, Selucká - Mýlková, Lešková, Carbolová, Mrózková, Revajová, Mikolajková.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková, Kelarová, Severová, Huráňová, Ždánská, Fabíková - Štefanová, Uličná, Remešová, Pašková, Dostálová, Kubáčková, Spíchalová, Gebre Selassie.

Snímky fotografa Pavla Sonnka z Deníku najdete zde.

Snímky fotografky Simony Adámkové najdete zde.