Aktuality A-tým

Fantazie! Poruba porazila doma Iuventu Michalovce

12.10.2011, 19:46

Házenkářky DHC Sokol Poruba slaví čtvrtou výhru v domácím prostředí, která je ale jasně nejcennější v dosavadním průběhu soutěže. Svěřenkyně trenéra Jána Beňadika po skvělém výkonu totiž porazily Iuventu Michalovce 33:21. Slovenský celek tak přišel v Ostravě o svou neporazitelnost.

V sobotu zvítězily házenkářky týmu DHC Sokol Poruba nad pražskou Slavií 39:33 a ve středu čekal na ostravské hráčky ještě těžší oříšek, lídr interligové tabulky Iuventa Michalovce.
V úvodu utkání nepadalo mnoho branek. Bylo vidět, že oběma družstvům šlo o hodně a obrany byly pevné jako skála. Nejprve měly navrch domácí, ovšem poté se až k tříbrankovému náskoku prokousaly Michalovce. Příznivci v hale Sareza v Ostravě-Přívozu však své házenkářky hlasitě povzbuzovali a ty se jim odvděčily zlepšeným výkonem a postupným vyrovnáváním skóre. Těsně před koncem prvního poločasu se Poruba dostala do vedení. Úvodní třicetiminutovku vyhrály domácí hráčky 15:13.
Od začátku druhého poločasu byl Sokol Poruba k nezastavení a skóre raketově narůstalo ve prospěch domácích. Famózní výkon podala Lenka Roháčková v brance Poruby, která při svém životním výkonu likvidovala jeden pokus Michalovcí za druhým. Náskok domácí postupně navýšily až na třináct branek. Nejvíce gólů nastřílela Alžbeta Tóthová, rovných dvanáct. DHC Sokol Poruba porazil Iuventu Michalovce 33:21 a připsal si do tabulky důležité dva body.
Hlasy trenérů:
Joszef Vura (Michalovce):
„Zápas jsme začali dobře, ale neproměnili jsme několik šancí. Utkání by se možná vyvíjelo jinak. Musím pochválit soupeře, protože byl velmi dobrý. Nedokázali jsme porubské hráčky ubránit a rozhodly také sedmimetrové hody a vyloučení."
Jan Beňadík (Sokol Poruba): „Až dnes jsme odčinili prohraný zápas ve Zlíně. Podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon, postavený na dobré komunikaci a spolupráci obrany a brankářky. Ukázalo se, že někde tady je právě ta cesta, kterou bychom chtěli jít. Klobouk dolů před našimi hráčkami, protože odehrály naplno celých šedesát minut."

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 33:21 (15:13)
Branky:
Tóthová 12/5, Chrenková 6, Selucká 5, Hrbková 3, Dubajová 3/1, Mrózková 2, Vítková 2 - Tobiášová 5/1, Bakhyrieva 4/3, Pollaková 3, Hvostal´ová 2, Hollá 2, Bačíková 1, Gerič 1, Szollosiová 1, Kovaličková 1, Horňáková 1. Rozhodčí: Králiček, Letev. Sedmimetrové hody: 7/5 - 5/4. Diváci: 350.
Sled branek: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 7:8, 7:9, 8:9, 8:10, 10:10, 10:11, 13:11, 13:13, 18:13, 18:14, 19:14, 19:16, 20:16, 20:17, 23:17, 23:18, 27:18, 27:19, 32:19, 32:21, 33:21.
Sokol Poruba: Roháčková (Doláková, Bártová) - Vítková, Tóthová, Hrbková, Mrózková, Mýlková, Chrenková - Osinová, Lešková, Carbolová, Dubajová, Rechtorisová, Selucká, Mikolajková.
Michalovce: Kudročová (Krebs) - Hollá, Pollaková, Tobiášová, Bakhyrieva, Hvostal´ová, Kovaličková - Bačíková, Gerič, Szollosiová, Horňáková, Wollingerová.