Aktuality A-tým
PROTI OLOMOUCI S NOVÝM TRENÉREM, ŽIVĚ NA ČT SPORT I PRO DOBROU VĚC. ROZLOUSKNEME V PONDĚLÍ VÁNOČNÍ OŘÍŠKY?
9.12.2024, 21:50
Pondělní utkání mezi DHC Sokol Poruba a DHK Zora Olomouc nebude jen dalším zápasem MOL ligy, ale Porubanky a jejich fanoušky čekají tři zásadní novinky. Předvánoční rétorikou „tři oříšky".
Prvním je v minulém týdnu realizovaná změna na postu hlavního trenéra. Po vzájemné dohodě, a s velkou úctou ze strany klubu k odvedené práci i samotné personě trenéra, skončil v roli hlavního kouče družstva žen Jaroslav Hudeček a jeho roli převzal Petr Mazur. Jaroslav Hudeček bude v klubu dále působit jako mentor a konzultant. Za jeho dosavadní odvedenou práci mu patří velké poděkování. Trenérovi Mazurovi pak přejeme úspěšný start v MOL lize.
Druhým je pak zvolený charakter utkání, které bude ze strany domácího klubu realizováno jako benefiční, a to na podporu spolku HAIMA Ostrava, který se věnuje komplexní péči o rodiny dětských onkologických a chronických pacientů léčících se ve Fakultní nemocnici Ostrava. Klub se zavázal, že za každý vstřelený gól přispěje částku 300,- Kč. Další peníze můžete přispět prostřednictvím dobrovolného vstupného či zakoupením benefičního bulletinu, který bude slosovatelný a hlavní hodnotnou cenu dodá partner utkání, festival Colours of Ostrava.
Třetím je fakt, že se utkání odehraje před kamerami České televize a bude se přenášet živě z haly Sareza přímo na programu ČT sport. Zápas začíná 16. 12. 2024 od 17:00 a doporučujeme přijít o něco dříve.
Jak utkání vnímá Magda Kašpárková, bývalá hráčka našeho soupeře? Zeptali jsme se ji i na řadu dalších zajímavostí.
Utkání proti Olomouci bude výjimečné ze dvou důvodů. Tím první je, že se ostravská házená dostane na obrazovky ČT Sport. Duel bude vysílán živě. A druhým důvodem je, že se bude hrát na podporu spolku HAIMA. „Zveme všechny fanoušky, aby přišli podpořit nejen náš tým, ale hlavně dobrou věc. Čeká nás vyrovnaný a napínavý zápas, ve kterém se budeme snažit urvat body za každou cenu. Vaše podpora pro nás bude důležitá - společně to zvládneme," zve na utkání Magda Kašpárková.
Hrát před televizními kamerami je speciálním okamžikem a nás zajímalo, jak to hráčky vnímají, když ví, že se bude koukat celá ČR. Může je to ovlivnit pozitivně nebo snad negativně? „Hraní před kamerami určitě může některé hráčky ovlivnit, protože na to nejsme zvyklé. Nervozita tam bude, ale snažíme se ji potlačit a brát to jako motivaci ukázat to nejlepší, co v nás je. Já osobně si kamery moc nepřipouštím, soustředím se hlavně na svůj výkon a na tým. Ať už jsou kamery nebo ne, vždycky jdu do zápasu naplno," přiblížila pohled na situaci živých přenosů naše hráčka.
DHC Sokol Poruba se aktuálně nachází na 11. místě tabulky s náskokem 3 bodů na poslední Plzeň. Vedle toho ale ztrácí pouhý bod na dvojici týmů nad sebou, a to na Hodonín a Šalu. Osmá Olomouc má o 4 body více než Porubanky. V tabulce jsou zcela jistě příležitosti se posouvat dopředu, i přesto v týmu panuje dobrá atmosféra a dále se pracuje na zlepšení. Nutnost zisku bodů proti Olomouci si ale všichni uvědomují. „Body opravdu potřebujeme jako sůl, ale v kabině panuje pořád dobrá atmosféra. Máme super partu a navzájem se podporujeme. Na tréninky i z tréninků odcházím s úsměvem, což je důkaz, že tým drží pohromadě i v těžších chvílích. To je pro nás obrovská síla," řekla pohled na situaci z kabiny Magda.
Velkou změnou, jak zmínil šéf klubu Jan Zezulčík, je nový hlavní trenér. Jaroslava Hudečka nahradil na tomto postu současný asistent Poruby Petr Mazur. Došlo k tomu po vzájemné domluvě. „Rozchod s trenérem Hudečkem nás všechny mrzel, protože je s porubskou házenou spojem už třetí sezónu. Převzetí týmu novým trenérem ale přineslo nový impuls. Pracujeme na nových kombinacích, každá z nás se snaží posouvat individuálně. Věříme, že tento restart nám pomůže, a budeme to chtít ukázat už v příštím zápase," okomentovala změnu na nejdůležitějším postu Magda Kašpárková.
DHC Zora Olomouc drží osmou příčku a důležité skalpy soupeřek
Po deseti odehraných kolech se nachází Olomouc na osmém místě, se kterým může být spokojena. Vedle toho ztrácí pouze jediný bod na sedmý Zlín. Zora hraje v této sezoně kvalitní házenou a i díky ní může být na poměrně klidném místě v tabulce. Na svém kontě má v této sezoně skalpy Plzně, Šaly, Zlína a Hodonínu. Tedy všech soupeřů ve druhé polovině tabulky.
Nejlepší hráčkou Zory je Anna Kubálková, která si připsala 47 branek z 99 střel na branku. Proměnila celkem 12 sedmimetrových hodů, to je nejvíc z kádru soupeře. Daří se i Monice Machačové. Tato hráčka přispěla hře Olomouce 41 brankami.
Pohled na Olomouc nás hodně zajímal, a vzhledem k tomu, že Magda v Olomouci v minulosti působila, zeptali jsme se ji na to, jak vnímá olomouckou hru. „Olomouc je známá svou rychlou hrou, a to hlavně v první a druhé vlně. Očekáváme hodně akcí jedna na jednu, což pro nás znamená, že musíme být v obraně opravdu pozorné a kompaktní. Velmi nebezpečná jsou jejich křídla, která dokážou zakončovat téměř z jakéhokoliv úhlu, takže na ty si musíme dát obzvlášť pozor. Bude to určitě těžký zápas, ale věřím, že se dokážeme dobře připravit."
Jak už jsme zmínili, naše zkušená hráčka v kádru soupeře působila, zná ještě někoho na druhé straně barikády? „Olomouc znám opravdu dobře, protože jsem zde vyrostla. Na klub mám jen ty nejlepší vzpomínky. Hrála jsem v ženách pod trenéry Hegarem a Malínkem, ale pod současnou trenérskou dvojicí už jsem nepůsobila. Co se týče hráček, tak tam pořád znám poměrně dost holek, a i proto se na tento zápas těším. Bude to pro mě tak trochu speciální, ale o to víc motivující," uvedla Magda Kašpárková.
Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, tak jsme trochu nakoukli do domácnosti Magdy. Zajímalo nás, jak to má s dárky a kdy vánoce začíná řešit. „Dárky už mám všechny nakoupené a doma je všechno připravené - od vánočních dekorací až po zabalené balíčky. Já jsem totiž vánoční fanatik! Mám ráda, když je vše hotové s předstihem a můžu si naplno užít tu sváteční atmosféru bez stresu," uzavřela povídání Magda.
Našim hráčkám přejeme, aby jim zápas vyšel. Na Vás fanoušky se budeme těšit v hale, společně podpoříme dobrou věc a ukážeme v televizi, jak dobře se dělá házená v Ostravě. Nenechejte nás v tom, potřebujeme Vás!