Aktuality A-tým

HOŘKÁ PŘÍCHUŤ PROHRY PO BOJOVNÉM UTKÁNÍ V PLZNI

12.5.2024, 11:51

K poslednímu utkání této sezóny odjely Porubanky do Plzně, kterou doma před týdnem porazily. Stále měly šanci přeskočit v tabulce play out Zlín, který by ale musel prohrát v posledním utkání s Olomoucí. Takže motivace poprat se o poslední dva body byla velká. Navíc nemohla nastoupit v minulém utkání vyloučená Schreibmeierová, druhá nejlepší střelkyně Plzně. Tým odjel s podporou kopřivnické opory Edwina Brita Beníteze, přítele Sheily Hiraldo. Kopřivnice, stejně jako ostatní týmy Extraligy mají nyní volno z důvodu reprezentační přestávky. Nutno zmínit, že Kopřivnice bojuje o bronzovou medaili a my jim držíme palce.

Zpátky k našemu utkání. To nezahájily holky moc dobře, v 15.minutě prohrávaly 10:5 a trenér Hudeček si musel vzít oddechový čas, aby tým správně usměrnil. To se povedlo a za asi 7 minut bral domácí trenér time out za stavu 12:11. Holky hrály rychle dopředu, ale srovnat se jim v prvním poločase nepovedlo. Do šaten se šlo za stavu 18:16.

Druhá půle začala přece jen o něco lépe a ve 37. minutě srovnávala Kája Rajová na 19:19 a Aneta Křepelová vzápětí otočila skóre na naši stranu (19:20) a Erika Feldmannová ještě jednu branku přidala (19:21). Plzeň se ale rychle otřepala a srovnala na 21:21. Poslední své utkání v dresu Poruby si užívala Sheila Hiraldo a dvěma krásnými trefami opět vzala vedení na naši stranu (21:23). Stále jsme udržovali mírné vedení a domácí trenér si bral time out v čase 52:02 za stavu 24:26. Bohužel 4 a půl minuty před koncem Plzeň srovnala na 26:26 a začala závěrečná přetahovaná. V posledních třech minutách padlo celkem pět branek a bohužel ta poslední do naší brány z ruky nejlepší plzeňské střelkyně Fenclové ze sedmimetrového hodu a našim holkám už se z následného útoku srovnat nepovedlo. Bojovné a v tempu hrající utkání tak dostalo hořkou příchuť porážky.

 

Trenér Hudeček hodnotil poslední utkání sezóny takto:

 

Na poslední utkání jsme se pečlivě připravovali. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale jako již mnohokrát, tak i v tomto utkání nás postihl herní výpadek (technické chyby, uspěchaná střelba a neproměněné šance). Museli jsme si vzít oddechový čas a uklidnit hráčky pro další vývoj utkání. A povedlo se, naše hráčky postupně snižovaly náskok domácích. V šatně jsme si pak veškeré naše chyby vyříkali a určili taktiku do druhého poločasu. V postupném útoku jsme hráli trpělivě a nedělali zbytečné technické chyby. Rovněž jsme omezili i ukvapenou střelbu a donutili tak domácí hrát v postupném útoku. Naše obrana pracovala na výbornou a my jsme postupně otočili vývoj  skóre v náš prospěch. Bohužel jsme nedokázali náš náskok navýšit na větší rozdíl a domácí se tak neustále drželi na dostřel. V závěru, kdy se rozhodovalo o výsledku utkání, jsme nevyužili výhodu hry v početní převaze, ale naopak jsme ji prohráli a domácí srovnali skóre. V samotném závěru jsme vyrobili dvě zbytečné technické chyby a neproměnili několik vyložených šancí. Těsně před koncem utkání jsme šli do rizika hry bez brankářky. Dokázali jsme uvolnit hráčku na pivotu, ale ta svou šanci neproměnila a domácí tak mohli slavit šťastné vítězství. Dovolím si tvrdit, že nezvítězilo lepší, ale šťastnější družstvo. Utkání by myslím slušela remíza. Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za bojovnost a nasazení. Utkání v Plzni bylo posledním utkáním Sheily, která se vrací domů do Portorika. Chtěl bych jí tímto poděkovat za její přínos pro naše družstvo a klub. Bude nám chybět nejen na hřišti, ale i v kabině pro svou pozitivní povahu a zodpovědný přístup ke svým povinnostem. Sheile přeji šťastnou cestu a mnoho zdaru v dalším osobním životě. Ať ji zůstanou jen ty nejkrásnější vzpomínky na náš klub a Českou republiku. Dopřejeme teď všem hráčkám odpočinek a pevně věřím, že si z letošní sezóny odnesou celou řadu zkušeností, které zúročí v příštím ročníku."

 

DHC Plzeň - DHC Sokol Poruba 29:28 (18:16)

Nejlepší střelkyně: Melicharová 6, Fenclová 5/5 - Farářová 6/4, Hiraldo 5, Rajová Ka. 4. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Vyloučení: 5/3.

 

Po nepříliš povedené sezóně nutno vyzdvihnout morální sílu týmu, který se v play out, kde už nešlo o nepopulární baráž, předvedl ve velmi dobrém světle a potvrdil, že do budoucna je potřeba s Porubou počítat v nejvyšší soutěži. V play out třikrát Poruba vyhrála a třikrát prohrála a za Zlínem skončila jen o bod. V celé sezóně se Poruba opírala jak o své tři dobře chytající brankářky, kdy se dvě z nich podívaly poprvé do seniorských reprezentací. Páťa Wizurová do té české a Marina Shalimova poprvé reprezentovala Ukrajinu. Nejvíce branek (152), i přes menší pauzu způsobenou zraněním, nastřílela v letošní sezóně Anežka Farářová. V tabulce střelkyň se umístila na čtvrtém místě za trojicí Korešová, Fenclová, Schreibmeierová a v tabulce střelkyň 7metrových hodů s 81 trefami dokonce na 3.místě za duem Fenclová, Korešová. Stovku vstřelených branek překročila ještě Karolína Rajová se 106 trefami. Třetí nejlepší střelkyní Poruby je pak její dvojče Kristina Rajová s 82 brankami. Dařilo se střelecky i našim pivotmankám, Míše Demlové a Terce Dybalové, které nasázely do sítí soupeřů celkem 145 branek. Nesmíme zapomenout ani na 4 trefy brankářky Páti Wizurové.

Nyní čeká ostravské házenkářky zasloužená pauza, po které bude následovat tréninkový blok před delší prázdninovou přestávkou. V červenci pak opět naskočí holky do dalšího interligového kolotoče a všichni věříme, že příští sezóna bude z těch povedenějších.

Brzy se můžete těšit na představení nové posily. Určitě stále sledujte náš web a sociální sítě, my přestávku určitě nemáme.

Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a budeme rádi, když nám zůstanete nadále věrni.

 

Foto: DHC Plzeň

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně