Aktuality A-tým

VE ZLÍNĚ HOLKY NENAVÁZALY NA VÝKON V OLOMOUCI

26.4.2024, 14:05

Ve středu 24. 4. 2024 předehrávalo naše družstvo další utkání play out a to ve Zlíně. Samotný úvod byl vyrovnaný (2:2), ale následně Zlíňačky mírně odskočily (7:4, 10:6) a naše holky musely dotahovat. V 15.minutě si vzal trenér Hudeček time out a ten pomohl. Za 6 minut vyrovnávala Páťa Wizurová střelou do prázdné brány na 11:11. Do konce poločasu už jsme vyrovnanou hru udrželi a do šaten se šlo za remízového stavu 16:16.

Úvod druhé půle patřil proměněnému sedmimetrovému hodu Anežky Farářové, ale pak zase úřadovaly domácí a vzaly si vedení na svou stranu (19:17). Naše holky opět musely dotahovat, povedlo se to na 20:20, ovšem potom už si zase mírný náskok držel domácí tým (23:21, 26:23). Nepomohl ani oddechový čas našeho trenéra v 53 minutě. Po něm sice snížila Anastasiia Kalyhina na 28:26, ale Zlín třemi brankami odskočil na rozdíl pěti branek (31:26) a bylo takzvaně hotovo. V poslední minutě jen kosmeticky upravily výsledek naše Terka Dybalová a domácí Machalová na konečných 32:27.

 

Trenér Hudeček nebyl s výkonem týmu spokojen a hodnotil jej takto:

 

Po vítězství v Olomouci a hlavně po kvalitním výkonu, jsme odjížděli do Zlína s vírou ve vítězství. Naše víra se skutečně opírala o výborný výkon v Olomouci. Bohužel jsme  v utkání ve Zlíně nejen nedokázali zopakovat kvalitní hru, ale totálně jsme propadli a náš výkon byl špatný. Naše hráčky se asi ukolébaly vítězstvím v Olomouci a myslely si, že se soupeř porazí sám. Tvrdě ale narazily a zaslouženě jsme prohráli rozdílem pěti branek. Tak jak jsem družstvo chválil, že naše obrana vysoce převyšuje náš postupný útok, tak v tomto utkání jsme totálně propadli právě v obranné fázi o čemž svědčí 32 obdržených branek. V prvním poločase jsme ještě dokázali na branky soupeře odpovídat a tak poločas skončil nerozhodně. Bohužel jsme za první poločas vyrobili neskutečných 12 technických chyb, které soupeř tvrdě trestal z rychlých útoků. Naše špatná hra v postupném útoku, držela domácí ve hře. Ke zlepšení nám nepomohl ani oddechový čas a tak jsme si o přestávce v šatně znovu zdůraznili co na hru soupeře platí. Bohužel kvalita naši hry ve druhém poločase ještě více klesla a domácí se ujali vedení. Šli jsme do rizika hry 7:6, bez brankářky. Ani tato herní varianta nám nevyšla. Vyrobili jsme neskutečné a doslova školácké technické chyby, které nás stály góly do prázdné branky. Jak jsem již uvedl, po takovém výkonu jsme zaslouženě prohráli. Nyní v neděli 28. 4. 2024 v 16.00 hodin, nás čeká odveta a já pevně věřím, že jsme se poučili a budeme se prezentovat stejným výkonem jako v Olomouci, který nám přinesl zasloužené vítězství."

 

Handball club Zlín - DHC Sokol Poruba 32:27 (16:16)

Nejlepší střelkyně: Gabrhelová, Jagodič, Filípková a Šimková po 4, Poznarová 4/2 - Farářová 11/6, Dybalová 6. Rozhodčí: Novotný, Valášek. Vyloučení: 7/5.

 

V neděli 28.4.2024 jak již uvedl trenér, čeká naše holky odveta se Zlínem. Přijďte naše holky povzbudit, stále je o co hrát. Utkání začíná v 16:00 a hraje se v hale Sareza. Utkání se jako vždy bude také vysílat na tvcom.cz, odkaz ZDE

 

 

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně